Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#91 2012-10-18 17:08:27

 Ghost of War

User

32657584
Skąd: Slayerland
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 200
Preferowany styl: Thrash Metal/Hard Rock
Ulubione zespoły : Slayer, Black Sabbath, KAT
Ulubione zespoły pt. 2: Megadeth, Led Zeppelin
LastFM: lastfm.pl/user/TommygunPL94

Re: Metalcore

I oczywiście należą do groove, choć odrobinę (ale bardzo małą) ilość metalcore, a raczej jego odmianę mathcore można by znaleźć w Lamb Of God ( te riffy jakoś są dziwnie ...matematyczne)


______
SLAYER!!!

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Offline

 

#92 2012-10-18 17:10:10

GhostAT

User

Zarejestrowany: 2012-10-16
Posty: 21

Re: Metalcore

Rob napisał:

Jaka?

w deathcore'ze ktorego sluchalem do tej pory zauwazylem ze czesto sa szybsze tempa, wiecej bezmyslnego napierdalania, czesto dodawane sa smaczki jak arpedzja w chuj wie jakich tempach. Z reguly Deathcore jest ciezszy.



Equus napisał:

GhostAT napisał:

Equus napisał:


Bożesz ; | W pierwszym poście ZAWSZE jest napisane jaką muzyka gra dany zespół. To naprawdę nie moja wina, że dla Ciebie kliknęcie na topic i przeczytanie KILKU zdań, to zbyt wielki wysiłek intelektualny.

przykro mi boga nie ma. Tylko nadal nie rozumiesz ze metalcore, metalcore'owi nie rowny? Dlatego na samym poczatku napisalem mniej wiecej jaki to mialby byc , miedzy zgraja emosiow spiewajacych o zlamanym sercu do  kapeli pokroju Killswitch Engage jest wielka roznica

Facet, czy Ty naprawdę nie ogarniasz? W każdym temacie o zespole jest napisane JAKO MUZYKĘ TWORZYLI.

Rozumiem. Napisales to juz wczesniej, nie musisz sie powtarzac, tylko pojmij wkoncu nawet jesli ktos mi napisze ze to jest metalcore, to kazdy zespol ma swoj styl jak zreszta w kazdym innym gatunku, nie ma osoby ktora by sluchala tylko powiedzmy trashu, bo jedna kapela trashowa od drugiej sie bedzie znaczaca roznila, stylem, tworczoscia, muzykami, mixem, sprzetem na ktorym graja i mozna by jeszcze troche powymieniac.

Offline

 

#93 2012-10-18 17:30:58

Maktare

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 2567
LastFM: posiadam
WWW

Re: Metalcore

Ja pierdole, robicie z igły widły. Osobiście skierowałem GhostAT do tego tematu, bo założył temat z tym pytaniem w dziale Metalcore w Muzyce. Zasugerowałem, że lepiej o coś takiego zapytać w temacie ogólnym, którym jest ten właśnie temat. Sądziłem, że jesteście trochę ponad "metalkor jest chujowy suchaj Slejera" i "poczytaj sobie tematy w Metalkorze". Pierwsze to zwyczajna złośliwość. Facet przyszedł z konkretnym pytaniem, a część wyskakuje z szyderą miast milczeć, bo jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nie powinieneś zabierać głosu jeden z drugim. Co do drugiego, to samo przejrzenie wątków na naszym forum, których pierwsze posty to przeklajka z Wikipedii naprawdę nie pomoże ewentualnemu zainteresowanemu z wyborem wartościowych kapel. Dlatego lepiej zapytać o warte poznania kapele, nieprawdaż? Bo może akurat znajdzie się osoba, która jest zorientowana w temacie i podsunie to i owo. W tym przypadku osoby się znalazły, ale żadna ogarnięta.


http://24.media.tumblr.com/ca560734a447c37e3663de92982fda24/tumblr_n3kv69TPwc1smq8z1o8_250.gif
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJEGO NOWEGO BLOGA
http://adresjesttymczasowy.blogspot.com/

Offline

 

#94 2012-10-18 17:37:44

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Metalcore

Sorry imperatorze chciałem se tylko posta nabić

Offline

 

#95 2012-10-18 17:44:48

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Metalcore

GhostAT napisał:

Rob napisał:

Jaka?

w deathcore'ze ktorego sluchalem do tej pory zauwazylem ze czesto sa szybsze tempa, wiecej bezmyslnego napierdalania, czesto dodawane sa smaczki jak arpedzja w chuj wie jakich tempach. Z reguly Deathcore jest ciezszy.

Pytalem o to:

miedzy zgraja emosiow spiewajacych o zlamanym sercu do  kapeli pokroju Killswitch Engage jest wielka roznica

Nadal nie uzyskalem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, no chyba ze takie Job For A Cowboy to emosi Twoim zdaniem, co nie jest prawdą.

PS. Czekam dalej ; )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#96 2012-10-18 17:55:01

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Metalcore

Mak napisał:

Ja pierdole, robicie z igły widły. Osobiście skierowałem GhostAT do tego tematu, bo założył temat z tym pytaniem w dziale Metalcore w Muzyce. Zasugerowałem, że lepiej o coś takiego zapytać w temacie ogólnym, którym jest ten właśnie temat. Sądziłem, że jesteście trochę ponad "metalkor jest chujowy suchaj Slejera" i "poczytaj sobie tematy w Metalkorze". Pierwsze to zwyczajna złośliwość. Facet przyszedł z konkretnym pytaniem, a część wyskakuje z szyderą miast milczeć, bo jeśli nie masz nic do powiedzenia, to nie powinieneś zabierać głosu jeden z drugim. Co do drugiego, to samo przejrzenie wątków na naszym forum, których pierwsze posty to przeklajka z Wikipedii naprawdę nie pomoże ewentualnemu zainteresowanemu z wyborem wartościowych kapel. Dlatego lepiej zapytać o warte poznania kapele, nieprawdaż? Bo może akurat znajdzie się osoba, która jest zorientowana w temacie i podsunie to i owo. W tym przypadku osoby się znalazły, ale żadna ogarnięta.

Lol.
Facet zwrócił się do tego tematu z konkretnym pytaniem, ok. ALE jeśli nie spotkał się z konkretną odpowiedzią, to po chuja wylewa żale i płacze nam w rękaw? Po odpowiedziach mógł się zorientować, że na forum zbyt wielu fanów tej muzyki się nie uchowało, ale zamiast poszukać w dziale metalcore, postanowił ponarzekać na userów, którzy nie rzucili się na niego z pomocą. Nawet wklejony przeze mnie link został olany, bo on chce odpowiedzi, a szukał i czytał nie będzie i chuj!

Co do drugiego, to samo przejrzenie wątków na naszym forum, których pierwsze posty to przeklajka z Wikipedii naprawdę nie pomoże ewentualnemu zainteresowanemu z wyborem wartościowych kapel.

Nie to co użytkownicy, którzy znają się na tym gatunku tak dobrze, że ktoś metalkorem nazwał CC, czy LoG. Rzeczywiście, Wikipedia chowa sięprzy takich znawcach.

Dobrze, że na forum są jeszcze takie ogarnięte osoby jak Ty. Zawsze możesz nam podpowiedzieć kiedy możemy zabrać głos, a kiedy nie.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#97 2012-10-18 18:14:17

GhostAT

User

Zarejestrowany: 2012-10-16
Posty: 21

Re: Metalcore

miedzy zgraja emosiow spiewajacych o zlamanym sercu do  kapeli pokroju Killswitch Engage jest wielka roznica
Nadal nie uzyskalem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, no chyba ze takie Job For A Cowboy to emosi Twoim zdaniem, co nie jest prawdą.

PS. Czekam dalej ; )

Juz odpowiadam. Roznica jest w stylu danego zespolu, w tym o czym spiewaja itd. Nie oceniam z gory bo i emosie moga dobrze grac, co prawda nie trafilem jeszcze na taki zespol ale pewnie cos by sie znalazlo.


Dobrze, że na forum są jeszcze takie ogarnięte osoby jak Ty. Zawsze możesz nam podpowiedzieć kiedy możemy zabrać głos, a kiedy nie.

Ja tez sie ciesze, wiec juz mozesz zamilknac bo nie masz nic do powiedzenia odnosnie tematu ktory poruszylem.

Offline

 

#98 2012-10-18 18:16:47

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Metalcore

Equus napisał:

Co do drugiego, to samo przejrzenie wątków na naszym forum, których pierwsze posty to przeklajka z Wikipedii na
Nie to co użytkownicy, którzy znają się na tym gatunku tak dobrze, że ktoś metalkorem nazwał CC, czy LoG.

To co w takim razie grają te kapele?

Offline

 

#99 2012-10-18 19:03:41

Maktare

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 2567
LastFM: posiadam
WWW

Re: Metalcore

DonMielone, spokojnie można powiedzieć, że groove metal.

Equus napisał:

Co do drugiego, to samo przejrzenie wątków na naszym forum, których pierwsze posty to przeklajka z Wikipedii naprawdę nie pomoże ewentualnemu zainteresowanemu z wyborem wartościowych kapel.

Nie to co użytkownicy, którzy znają się na tym gatunku tak dobrze, że ktoś metalkorem nazwał CC, czy LoG. Rzeczywiście, Wikipedia chowa sięprzy takich znawcach.

Dobrze, że na forum są jeszcze takie ogarnięte osoby jak Ty. Zawsze możesz nam podpowiedzieć kiedy możemy zabrać głos, a kiedy nie.

Przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? O ogarniętości pisałem w kontekście znajomości danego gatunku, tutaj metalcore'u, więc nie wyrywaj słów z kontekstu i zachowaj swoją dożartość na poważniejszego adwersarza ;p. Wierzę w Twoją umiejętność rozumienia czytanego tekstu, więc nie będę tłumaczył "co autor miał na myśli".

Facet zwrócił się do tego tematu z konkretnym pytaniem, ok. ALE jeśli nie spotkał się z konkretną odpowiedzią, to po chuja wylewa żale i płacze nam w rękaw?

A Ty się spinasz, bo on jednak chciałby poznać opinię kogoś ogarniętego... pardon, obeznanego z tematem i nie ma zamiaru wertować tematów. Nie zrozum mnie źle, bo sam nie jestem zwolennikiem podawania wszystkiego na tacy, zwłaszcza komuś kogo nie znam, ale jednak czasem warto ugryźć się w język i powstrzymać od złośliwych/głupkowatych komentarzy. Że Tobie nie żal marnować czasu na takie jałowe dyskusje.


http://24.media.tumblr.com/ca560734a447c37e3663de92982fda24/tumblr_n3kv69TPwc1smq8z1o8_250.gif
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJEGO NOWEGO BLOGA
http://adresjesttymczasowy.blogspot.com/

Offline

 

#100 2012-12-04 22:00:49

 Anarion

User

7361301
Skąd: Ostrów Wlkp
Zarejestrowany: 2012-12-04
Posty: 9
Ulubione zespoły : August Burns Red, Underoath,
Ulubione zespoły pt. 2: My Chemical Romance, A7X
LastFM: Anarion94

Re: Metalcore

A ja tam lubię metalcore. Nie mam jakiegoś specjalnie ulubionego gatunku, ale jeśli miałbym wybierać to byłby to właśnie metalcore. Jeśli chodzi o zespoły to głównie: August Burns Red, Parkway Drive, As I Lay Dying, The Devil Wears Prada, Underoath.

Offline

 

#101 2012-12-04 22:29:08

Wojtek_37

User

Zarejestrowany: 2011-02-05
Posty: 829

Re: Metalcore

Metalcore to doskonałą muzyka dla wojujących homoseksualistów na paradzie równości. Jedno tylko nie pasuje - mianowicie nazwa, zamiast metalcore powinno być pedałcore.


A deathcore już jest całkiem inne. Również jest w większości pedalskie,ale ma mase chlubnych wyjątków, które niestety się nie przebiły do szerszej gawiedzi (gdyż nie były pedalskie). Między innymi We Speak Texan, Misericordiam, Billy Brown, Elysia, I Ate Everybody, We Are The End, Desired Affliction, As for Us - wszystkie te kapele już nie istniają, być może mam nieprawdziwe info o Elysii.
Ale ogólnie mowomodny metalcore (propedalskie gówno) i deathcore (niemniej pedalskie z chlubnymi wyjątkami) jest chujowy i nie słuchajcie tego, bo nie warto.
Immolation zjada ich wszystkich na śniadanie i wypluwa kosteczki... sorry - chrząstki.


So I'm here to put the "dick" in Dixie
and the "cunt" back in country
'Cause the kind of country I hear now days
is a bunch of fuckin' shit to me

Offline

 

#102 2012-12-04 22:47:05

 Anarion

User

7361301
Skąd: Ostrów Wlkp
Zarejestrowany: 2012-12-04
Posty: 9
Ulubione zespoły : August Burns Red, Underoath,
Ulubione zespoły pt. 2: My Chemical Romance, A7X
LastFM: Anarion94

Re: Metalcore

Nie wiem, do mnie o dziwo nie trafiają argumenty, że jest chujowy albo pedalski. Jak jest dobry band to są i dobre riffy, wokal i ciekawa perkusja. I nie ma co narzekać, że to pedalstwo.

Offline

 

#103 2012-12-05 12:36:21

 Ginger

Wybitny to cud, trąci Bogiem

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 859

Re: Metalcore

Wojtek_37 napisał:

Metalcore to doskonałą muzyka dla wojujących homoseksualistów na paradzie równości.

Nie słucham metalcore'u


Z metalcore'u znam tylko Frontside, raz przesłuchałam jedną płytę i nie podoba mi się ;__; może coś wyłapię z następnych

Offline

 

#104 2012-12-05 14:48:56

 Macko

User

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 582
LastFM: maciek_m

Re: Metalcore

Bo Frontside jest specyficzny, raz jest ok i muzyka ma pierdolnięcie oraz sensowny wokal (w przeciwieństwie do wiekszości pseudo zespołów w rurkach i innymi pedalskimi fryzami), a czasami potrafi wkurwić zanadto emo-młodzieżowymi tekstami, yo.

Ostatnio edytowany przez Macko (2012-12-05 14:49:21)

Offline

 

#105 2012-12-05 18:09:13

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Metalcore

Frontside'a dawno nie słuchałem, ale nie jest to chyba typowy core (?). W każdym razie mnie przypadł do gustu, a było to ok. rok temu.


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Алжир Studio SUITE M&J