Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-03-28 22:06:01

Ash

Gość

Blindead

Blindead - polska grupa muzyczna wykonująca doom metal. Powstała 1999 roku w Gdyni, początkowo występując pod nazwą Incorrect Personality. Załozycielami grupy byli Michał "Zima" Zimorski oraz Mateusz Maurycy "Havoc" Śmierzchalski. Muzycy do współpracy zaprosili ponadto Marka "Deadmana" Zielińskiego, Konrada Ciesielskiego oraz Patryka Adamczyka.

Obecny skład zespołu [edytuj]

    * Patryk "Nick Wolverine" Zwoliński - śpiew (2002-)
    * Mateusz Maurycy "Havoc" Śmierzchalski - gitara (1999-)
    * Marek "Deadman" Zieliński - gitara (1999-)
    * Piotr "Zwierzak" Kawalerowski - gitara basowa (2006-)
    * Konrad Ciesielski - perkusja (1999-)
    * Bartosz "H_12" Hervy - sampling, instrumenty elektroniczne (2007-)
    * Rafał "K-vass" Kwaśny - wizualizacje (2008-)

Dema [edytuj]

    * 2000 Demo
    * 2002 Demo 2
    * 2003 dig for me...

Albumy [edytuj]

    * 2006 Devouring Weakness
    * 2008 Autoscopia / Murder In Phazes

Minialbumy [edytuj]

    * 2009 Impulse

 

#2 2011-03-03 17:03:00

Black Tree

User

Skąd: Prusy Książęce
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 320
Preferowany styl: depresyjnomizantropijny
Ulubione zespoły : są ulubione
Ulubione zespoły pt. 2: ze słowem Satan w tytułach
LastFM: Seev

Re: Blindead

ich ostatnia płytka w jakiś sposób mnie zawiodła....jakby taka za lekka się wydawała...
aczkolwiek zobaczywszy ich na koncercie, cos we mnie pękło i się do tej ,,Affliction XXIX II MXMVI'' przekonałem

Trzeba przyznać że całokształt ich twórczości jest wart poznania...

ps. bardziej pasującym tagiem jest chyba progresiv metal

Offline

 

#3 2011-06-16 22:07:28

Al

Gość

Re: Blindead

Hm, miałam okazję zobaczyć i posłuchać na żywo. Co prawda niedługo grali, ale zaskakująco dobrze sobie radzili. No nie wiem, osobiście wydaje mi się, że choć styl zupełnie inny, mają coś ze scenicznego wizerunku Floydów.
Odnośnie płyt... nie jest tak, że jeśli zespół idzie trochę w innym kierunku, zmienia nieznacznie styl grania i nowa płyta brzmi inaczej, to od razu gorzej. Wg mnie trzymają poziom.

 

#4 2012-11-19 21:27:53

 dama pik

User

Zarejestrowany: 2012-11-18
Posty: 11

Re: Blindead

Al napisał:

Hm, miałam okazję zobaczyć i posłuchać na żywo.

ja też, całkiem niedawno. do zeszłego roku nie miałam pojęcia o ich istnieniu, zaczęłam od Affliction XXIX II MXMVI. lubię chłopców, są kompletnie z kosmosu, wszystko jest u nich cudownie zgrane, zespolone, z przy*ebem, z szatanem, z mocą, odpływam. rozwaliło mnie wykonanie 'My new playground became', 'After 38 weeks' i 'Dark and gray' na żywo, miazga. teraz często katuję 'Autoscopia/Murder in phazes'.

Offline

 

#5 2012-11-19 21:46:55

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Blindead

Raz widziałem i wybieram się drugi raz, jak będą w grudniu we Wrocławiu. Ten koncert, który widziałem to byłą rewelacja, odpłynąłem zahipnotyzowany. Powiedz, dalej graja Affliction w całości?


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#6 2012-11-19 23:22:53

 dama pik

User

Zarejestrowany: 2012-11-18
Posty: 11

Re: Blindead

widziałam ich w zeszłym roku, jak jest teraz - niestety nie wiem. słyszałam, że raczej nie, ale ile w tym prawdy...

Offline

 

#7 2012-11-19 23:23:12

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Blindead

Nie da się ukryć, że to konkretna sludge'owo/doomowo podobna kapela. Wszystko by było cacy, gdybym nie wkręcił się w muzykę mistrzów tych klimatów z Neurosis, a w twórczości tych Pomorzan za dużo odniesień do Nerwicy.
W każdym razie epka "Impulse" bardzo mi się podoba i też chętnie zobaczyłbym ich poczynania na żywo.

Offline

 

#8 2013-05-16 10:14:35

 Mortal One

User

Zarejestrowany: 2013-05-07
Posty: 17
Preferowany styl: Post-metal
Ulubione zespoły : Cult of Luna, Ufomammut, Isis
Ulubione zespoły pt. 2: Tool, Gojira, Nine Inch Nails
LastFM: może kiedyś
WWW

Re: Blindead

Na żywo naprawdę warto. Też nie mogłem się na początku przekonać do "Affliction", ale w koncertowym wykonaniu i w połączeniu z wizualizacjami - to jest coś. W ogóle, ich koncert wspominam jako jeden z najlepszych, na których byłem. To chyba pierwszy zespół, który nie dość, że na żywo oddaje wszystko jak na płycie, to czasem i jeszcze lepiej.

Jeśli chodzi o inne płyty - "Autoscopia" jako całość mnie męczy, muszę słuchać pojedynczych kawałków. "Devouring" też słucham czasem.


http://img853.imageshack.us/img853/7938/buttonnjc.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rock-metal-forum.pun.pl