Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#16 2012-10-06 12:51:31

Maktare

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-06-06
Posty: 2567
LastFM: posiadam
WWW

Re: Siemanto

siema urynobambo, jak tam perswazje? xD


http://24.media.tumblr.com/ca560734a447c37e3663de92982fda24/tumblr_n3kv69TPwc1smq8z1o8_250.gif
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA MOJEGO NOWEGO BLOGA
http://adresjesttymczasowy.blogspot.com/

Offline

 

#17 2012-10-06 12:53:54

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Siemanto

Rob napisał:

@Equus, http://www.lastfm.pl/user/Luperican , elo!

Mamy słabe porównanie, ale jest BRMC <3 Ulubiony album?


Tak bardzo nie.

Offline

 

#18 2012-10-06 12:55:51

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Siemanto

@Blonde,


Aktualnie Jeffery Deaver - Tańczący Trumniarz (ten od Kolekcjonera Kości) i nie mogę jej skończyć ; D, poza nią to tak głównie kryminały ofc (Nesbo, Larsson, Lackberg, Persson) i biografie osób związanych z piłką ; )
Z seriali to za bardzo mi się wymieniać nie chce, ale w czołowce na pewno Dexter i Breaking Bad, z nowości znalazłem czas na Revolution i znając siebie pociągnę to.

@Equus,

B.R.M.C. oczywiście, najbardziej soczysty, świeży i przebojowy, do tego zajebiście brzmią na tym albumie, a na przykład na takim Howl się potem zawiodłem ;_; brakowało mi ognia z Red Eyes And Tears czy Whatever Happened to My Rock 'n' Roll.

Skoro słabe porównanie to pora chyba nadrabiać wzajemnimi poleceniami ciekawych rzeczy ; ) Chociaż ten tasteometer jest i tak do dupy z reguły.

Ostatnio edytowany przez Rob (2012-10-06 13:00:58)


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#19 2012-10-06 12:59:17

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Siemanto

Rob napisał:

Nesbo

Łoooo <3 "Łowcę Głów" czytał?


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#20 2012-10-06 13:18:51

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Siemanto

No niestety, koncentrowałem się na książkach o Harrym i nie przeczytałem Łowców ;_;, ale widziałem i obraz jak najbardziej zrobił mi dobrze : )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#21 2012-10-06 13:27:41

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Siemanto

Rob napisał:

@Equus,

B.R.M.C. oczywiście, najbardziej soczysty, świeży i przebojowy, do tego zajebiście brzmią na tym albumie, a na przykład na takim Howl się potem zawiodłem ;_; brakowało mi ognia z Red Eyes And Tears czy Whatever Happened to My Rock 'n' Roll.

Skoro słabe porównanie to pora chyba nadrabiać wzajemnimi poleceniami ciekawych rzeczy ; ) Chociaż ten tasteometer jest i tak do dupy z reguły.

Wiesz, Howl to zupełnie inne brzemienie, bardziej stonowane, bluesowe. B.R.M.C. to płyta o wiele bardziej gitarowa. W każdym razie ja uważam, że Howl to naprawdę dobry krążek, choć nie mój ulubiony. Generalnie za każdym razem kiedy zaczynam słuchć BRMC od nowa,  coraz to inny album staje się moim ulubionym. Obecnie jest nim Baby 81. Z intensywnym ''American X'', energicznym ''Berlin'', czy hipnotyzującym ''Am I Only?''.
A co myślisz o nowej (no, może nie nowej, ale najnowszej) płycie? Moim zdaniem jest świetna. Zawiera zarówno energię z debiutu ('' Conscience Killer'') jak i ''bluesowość'' z Howl (tytułowy kawałek). No, ale ja do tej płyty mam sentyment, bo dzięki niej zapoznałam się z muzyką Black Rebel : )

Jeśli chodzi o takie klimaty jak Black Rebel, to oczywiście nie można pominąć, The Jesus and Mary Chain aczkolwiek jest to zespoł znany, a nawet kultowy, więc pewnie znasz. Z moich najnowszych odkryć polecałabym The White Buffalo, ale nie wiem czy takie klimaty Ci odpowiadają.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#22 2012-10-06 13:44:30

 Sigyn

Żona Techno Vikinga

886330
Skąd: Kongeriket Norge! ;D
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 927
Preferowany styl: symphonic, doom, folk, gothic
Ulubione zespoły : Chóry wtórujące
Ulubione zespoły pt. 2: paleniu heretyków
LastFM: joannagabixd

Re: Siemanto

Hiehie, jaki suchar, Mak

Witaj, Bob. ; ) mnie za to na widok nicka Bob przypomina się historia tępoty mojej koleżanki, które starsza o 15 lat siostra wmówiła (gdy ta była mała, 4-5 lat), że Bob to skrót od imienia Kate, czyli imienia siostry


Twoje porównanie z użytkownikiem Luperican wypada: Fatalnie
Muzyka, którą obydwoje lubicie zawiera Anathema, Black Sabbath, Ulver, Trent Reznor and Atticus Ross oraz Gotye.
- tak czułam, gdy tylko weszłam na profil.. cóż, możemy to zmienić ; > szczególnie, że lubisz neofolki i jakieś panki.



--------------------------------------------------
<http://2.bp.blogspot.com/-dP-EJV0Q7aQ/TvPyIjXCF2I/AAAAAAAAMqg/Et9Qg-qFXAM/s320/Techno-Viking.jpg3

Offline

 

#23 2012-10-06 13:46:57

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Siemanto

@Equus,
no więc hmmm, z Baby 81 najbardziej pamiętam ten energiczny Berlin właśnie, musiałbym ją sobie przypomnieć. Co do Howl,  też nie uważam by była to płyta zła, aczkolwiek spodziewałem się czegoś innego dodając ją do katowanych zaraz po debiucie, ta energiczna strona była tym co u nich mi się zawsze podobało, nie po drodze było mi właśnie z tą jak to idealnie określiłaś właściwie "stonowaną" Howl, stonowane klimaty to ja wolę w innym wydaniu, jak są mniej bluesowe, bardziej duszne i piaszczyste, np. brzmienie w Colour Haze, bliższe stonerowi, desert rockowi. Oczywiście nie twierdzę też by ta ich strona była dla mnie całkowicie asłuchalna bo tytułowy z Beat The Devil's Tattoo mi wszedł znakomicie. No i dodam od siebie odlot w postaci Half-State, to zwieńczenie po prostu uwielbiam, a długość mnie nie przeraża bo rucha mnie niesamowicie ta kompozycja.

Co do The Jesus And The Mary Chain, lubię i kultywuję Darklands i Psychocandy, nie wiem którą bardziej, nadal mnie kręci, ostatnio sporo zapętlałem nawet na telefonie Happy When It Rains no i cięzko byłoby nie ogarnąć tego zespołu mając na uwadze dzisiejsze trendy w postaci hipsterskich nowopowstałych projektów noise popowych i nie tylko, gdyż wiadomo kim się owi wykonawcy musieli inspirować ; ) The White Buffalo sprawdziłbym na youtube, ale mogłabyś dać jakiś reprezentatywny kawałek na zachętę może, co? : )



@Sigyn, no nie ma sprawy, na pewno coś do polecania się znajdzie by porównanie było lepsze, i popatrz , jesteśmy nawet lastowymi znajomymi! lol ; )

Ostatnio edytowany przez Rob (2012-10-06 14:07:33)


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#24 2012-10-06 14:09:57

 Sigyn

Żona Techno Vikinga

886330
Skąd: Kongeriket Norge! ;D
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 927
Preferowany styl: symphonic, doom, folk, gothic
Ulubione zespoły : Chóry wtórujące
Ulubione zespoły pt. 2: paleniu heretyków
LastFM: joannagabixd

Re: Siemanto

Rob napisał:

@Sigyn, no nie ma sprawy, na pewno coś do polecania się znajdzie by porównanie było lepsze, i popatrz , jesteśmy nawet lastowymi znajomymi! lol ; )

SWEET! : D Wiedziałam, że znam skądś nicka, a tutaj niespodziewanka! ; ) Witaj tym bardziej.

Ostatnio edytowany przez Sigyn (2012-10-06 14:10:09)



--------------------------------------------------
<http://2.bp.blogspot.com/-dP-EJV0Q7aQ/TvPyIjXCF2I/AAAAAAAAMqg/Et9Qg-qFXAM/s320/Techno-Viking.jpg3

Offline

 

#25 2012-10-06 14:36:57

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Siemanto

Koniecznie odśwież sobie Baby 81! Ja po pierwszym odsłuchaniu odłożyłam tę płytę i skupiłam się na debiucie, dopiero po paru miesiącach do niej wróciłam i odkryłam całkiem ciekawe dzwięki : )
A co myślisz o Take Them On, On Your Own? Chyba ze wszystkich płyt, tę znam najsłabiej, ale ostatnio sobie włączyłam i stwierdzam, że ten album jest najbardziej... przytłumiony? Jest to poniekąd znak rozpoznawczy BRMC, ale dla mnie na tej płycie jest to najmocniej zaakcentowane.

My Bloody Valentine? Chyba zespół jeszcze bardziej, a co najmniej równie kultowy od tJ&MC, Jakiś czas temu miałam ''zajawkę'' na taką muzykę, więc jeśli znasz podobne zespoły, to nie krępuj się i daj mi znać : )


The Wihte Buffalo to wykonawca bardzo ''amrykański''. W jego muzyce można usłyszeć hard rock, blues, folk, jest też sporo country (jednak pozostałe gatunki przeważają, inaczej bym nie słuchała ;>), ale największe wrażenie robi wokal.

Najlepsze utwory:
http://www.youtube.com/watch?v=pOyqfQDKX7A
http://www.youtube.com/watch?v=q_jEodk8TXc
http://www.youtube.com/watch?v=Cu8qsC1WLiE


Tak bardzo nie.

Offline

 

#26 2012-10-06 15:11:05

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Siemanto

Odświeżę, odświeżę, tylko sam nie wiem kiedy no ;_;. Co do Take Them On, On Your Own? Mam podobnie z tym, że raz słuchałem w stanie okreslanym przeze mnie jako "autopilot" robiąc w danej chwili coś innego i nie skupiając się na tym co leci w głośnikach, mój błąd, jednym uchem weszło, drugim wyszło, cóż począć, też posłucham i napiszę co uważam.

Co do My Bloody Valentine nie da się umniejszyć olbrzymiego znaczenia tego zespołu jakie wywarł na muzykę wykonywaną w ciągu tych 20 lat od wydania jednego z pomników lat '90 jakim jest bez wątpienia Loveless, pytanie teraz tylko czy interesują Cię z podobnych równie ważne zespoły, mające wpływ na scenę szugejzu z których czerpali późniejsi czy owi epigoni właśnie inspirujący się takimi zespołami jak Ride, Slowdive czy ofc My Blood Valentine :-) Oczywiście hmm, pewnie całą trójcę znasz i interesują Cię epigoni, zarzucę czymś na pewno bo jest tego sporo, problem taki czy Cię chwyci ;d

The White Buffalo poleci poleci i posłucham w skupieniu, tak gwoli ścisłości, kojarzę chyba nawet nazwę i probowałem tego kiedyś posłuchać, wokal nie zalatuje Vedderem? Niestety nie posłucham teraz więc dupa zbita i stąd to głupie pytanie, ale aktualnie wkręciłem się w Jodis i nie odpuszczę, sorewicz ;C

edit. No własnie słucham i dobrze sądziłem, że to to, przyjemne, fajne te kawałki, niezłe aranże, smyki w tle, chyba się z tym przeproszę tak na dobrą sprawę, chociaż ta zbytnia amerykańskość mi trochę w tym przeszkadza no : ) No i o ile Wish I Was True był taki sobie o tyle Pilot już jest bardzo fajny no i Murder By Death które uwielbiam w powiązanych, yea!

Ostatnio edytowany przez Rob (2012-10-06 16:05:30)


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#27 2012-10-06 16:51:17

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Siemanto

Właśnie chciałabym się zapoznać bliżej z podgatunkiem Shoegaze! Jakiś czas temu podchodziłam do niego, ale w tym samym czasie zaczęłam przygodę z zespołami elektryczno-softrockowo-hipsterskimi i podążyłam bardziej w tym kierunku. Póki co dobrze znam te najpopularniejsze zespoły z tego nurtu, jeśli znasz więcej, które nagrywały w tym czasie, to chętnie się zapoznam.


The White Buffalo poznałam dzięki serialowi Sons of Anarchy, gdzie kowerował klasyki i robił to znakomicie. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie wy słyszycie wokalistę Pearl Jam. Wg mnie w porównaniu z wokalem Bawoła, Vedder brzmi niezwykle irytująco, poza tym jego barwa jest pozbawiona takiego ciepła i takiej głębi : )
No cóż, jeśli poziom amerykańskość przeszkadza Ci w tych numerach, to nie jestem pewna czy spodobają Ci się płyty. Dla mnie w każdym razie to plus, choć przyznaję, że takie ''How The West Was Won'' boleśnie bije kilmatem country, szczególnie muzycznie, przez co naprawdę trudno się słucha ten utwór. W każdym razie polecam ;>


Tak bardzo nie.

Offline

 

#28 2012-10-06 17:09:34

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Siemanto

Ja już zamknę ten temat bo wygląda na to, że z Robem już się przywitaliśmy, a waszą rozmowę możecie poprowadzić w odpowiednim temacie.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Lafayette UbytovĂĄnĂ­ Boone