Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-01-15 14:28:39

Blashyrkh

Gość

Venom

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/4592857/Venom.jpg
Venom - brytyjski zespół thrash/blackmetalowy, dzięki któremu black metal zawdzięcza taką nazwę (od nazwy płyty i utworu Black Metal). Reprezentuje nurt NWoBHM (New Wave of British Heavy Metal)

Obecny skład zespołu:

Conrad „Cronos” Lant - gitara basowa, śpiew
Dante - instrumenty perkusyjne
Rage - gitara elektryczna

Byli członkowie zespołu

* Mike „Mykus” Hickey - gitara elektryczna
* Jeff „Mantas” Dunn - gitara elektryczna
* Tony „Abaddon” Bray - instrumenty perkusyjne
* Jimmy Clare - gitara elektryczna
* Steve „War Maniac” White - gitara elektryczna
* Al Barnes - gitara elektryczna
* Clive „Jesus Christ” Archer - śpiew
* Tony „Demolition Man” Dolan - śpiew, gitara basowa
* Alan Winston - gitara basowa

Dyskografia

    * 1981 Welcome to Hell
    * 1982 Black Metal
    * 1983 At War with Satan
    * 1984 Possessed
    * 1987 Calm Before the Storm
    * 1989 Prime Evil
    * 1991 Temples of Ice
    * 1992 The Waste Lands
    * 1997 Cast in Stone
    * 2000 Ressurection
    * 2006 Metal Black
    * 2008 Hell
    * 2011 Fallen Angels

 

#2 2010-06-23 02:00:14

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Venom

Yeah Venom! Zdążyłem już się przyzwyczaić do tego, że zasłużone, a czasem i legendarne zespoły są na tym forum zupełnie olewane o czym świadczy zerowa ilość odpowiedzi. No ale zacznę to może się rozpiszecie.

Myślę, że nikt słuchający thrash/BM nie może przejść obok tego zespołu obojętnie. Tak samo jak fani kinematografii oglądają klasykę, tak fani BM powinni zapoznać się z tym zespołem. Choć rzecz jasna mało ma on wspólnego z dzisiejszym BM, tak jak nieme kino z obecnym. Albumy "Welcome to Hell" i "Black Metal" to dla mnie zdecydowana czołówka. Dzisiejszy Venom niezbyt mnie przekonuje, no ale swoje już zrobili...

Lay down your soul to the gods rock'n'roll!


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#3 2010-10-15 09:56:30

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Venom

Kocham Venom od początku do końca. To jedna z kapel, która mi wyznaczyła drogę w życiu.

Offline

 

#4 2011-01-29 11:31:50

Ania

Gość

Re: Venom

Świetni są, a na żywo mają takiego kopa, jak mało kto! Ich koncert w czerwcu 2010 zaliczam do jednego z najlepszych na jakich byłam (a było tego sporo). Płyt Black Metal i Welcome to Hell można słuchać w nieskończoność. Choć zasadniczo black metalu wiele nie słucham (jak dla mnie jest wtórny, nudny i przygnębiający), tak tu po raz kolejny sprawdza się stwierdzenie, że klasyka gatunku zawsze najlepsza.

 

#5 2011-02-07 23:55:39

Kanada

Gość

Re: Venom

Ostatnio katuję jak głupi w kółko płytę "Black Metal" zajebisty album. Zespół miał fajny wygląd hehe... Topór, czaszki, ćwieki i zajebistą muzykę

[img]http://4.bp.blogspot.com/_MCE399ASdOA/TAlTYfEr5II/AAAAAAAAGMQ/cXF7NFHfyiA/s1600/Venom+(.jpg[/img]

 

#6 2011-06-24 16:56:56

Airbus

Gość

Re: Venom

Fajny zespół z thrashowych zespołów które mam na kompie to ten jest moim ulubionym a ulubiona płytka to Welcome To Hell!

Ostatnio edytowany przez Airbus (2011-06-24 16:57:30)

 

#7 2011-08-24 03:19:53

 Macko

User

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 582
LastFM: maciek_m

Re: Venom

Venom nie jest fajny <but>, Venom jest wyjebany


*wall-text gloryfikujący zespół i jego osiągnięcia a także wpływ na metal*

Offline

 

#8 2011-08-24 14:46:29

InsulterOfJesusChrist

Gość

Re: Venom

Venom rządzi, deptaj krzyże !

 

#9 2011-09-25 04:01:56

norbert667

Gość

Re: Venom

Nie wiem czy wiecie że Venom szykuje nowy krążek pt "Fallen Angels". Dla tych co nie wiedzą, płyta ma się ukazać w październiku. Wypowiedzi Cronos'a na temat nowej płyty nawet nie czytam i nie mam zamiaru. Zapowiadał ''krew i zamieszki'' w związku z płytą "Hell", a wyszło jak wyszło. Ich ostatnia płyta, moim zdaniem wypadła blado na tle poprzedniczek ''Resurrection'' czy nawet ''Metal Black''.
Miejmy nadzieję że nowy krążek skopie dupy.

InsulterOfJesusChrist napisał:

Venom rządzi, deptaj krzyże !

Ostatnio edytowany przez norbert667 (2011-09-25 04:04:35)

 

#10 2011-09-25 08:29:02

manieczki

Gość

Re: Venom

dokładnie jak napisałeś, Hell jakoś specjalnie dobra nie była, i jakoś przestały mnie interesować poczynania tej kapeli, lubię pierwsze płyty, Resurrection też dawał radę, ale dwie ostatnie dla mnie zdecydowany spadek formy, i nie spodziewam się nagłego zwrotu, choć chciałbym się mylić.

Celtic Frost/Triptykon czy Sodom, zdecydowanie lepiej wyglądają obecnie jeśli już mowa o protoplastach blekmetalu.

 

#11 2011-11-26 08:10:54

InsulterOfJesusChrist

Gość

Re: Venom

czemu nie ma tego tematu w dziale Black Metal ?

tak sobie słucham tej nowej płytki i wdała się niestety rutyna w ich twórczość, Fallen Angel to płyta strasznie wtórna i za długa, powinni sobie dać już spokój, wiadomo że najlepszy okres mają dawno za sobą i nic lepszego już nie nagrają

PS Każdy kto nie lubi VENOM powinien spierdalać. To taka niepisana zasada.

Dział jest dobry, Venom mozna wrzucić do black'u lub to thrashu, chyba nikogo to nie razi tak bardzo ~Rog3r

 

#12 2011-11-26 12:17:02

 Ghost of War

User

32657584
Skąd: Slayerland
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 200
Preferowany styl: Thrash Metal/Hard Rock
Ulubione zespoły : Slayer, Black Sabbath, KAT
Ulubione zespoły pt. 2: Megadeth, Led Zeppelin
LastFM: lastfm.pl/user/TommygunPL94

Re: Venom

Podzielam zdanie co do gatunku. Po za tym jak można nie lubić Venoma jak wiele zespołów  metalowych z lat 80, zwłaszcza na pierwszych albumach "zżynała" od Venoma? Przykładów jest krocie, a zwłaszcza Slayer (Show No Mercy, Hell Awaits) i Sodom ( 1 mini album i pierwsza LP-ka)


______
SLAYER!!!

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Offline

 

#13 2011-12-01 08:28:04

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Venom

Rog3r napisał:

Dział jest dobry, Venom mozna wrzucić do black'u lub to thrashu, chyba nikogo to nie razi tak bardzo ~Rog3r

Równie dobrze można wrzucić do Rock. Jako fundament gatunku, tak jak Celtic Frost obowiązkowo powinien być w BM.

Offline

 

#14 2011-12-01 14:23:26

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Venom

No proszę Cię... Czy to jest takie ważna gdzie będzie Venom? A poza tym, jak już gdzieś pisałem, Venom muzycznie nie ma nic wspólnego z tym co dziś jest nazywane blackiem.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#15 2011-12-02 08:51:22

 Izlude

Kierownik działu Metal

Skąd: Xiron Darkstar
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 2234
Preferowany styl: sabbatical devilucifer metal

Re: Venom

Jest fundamentem, jest częścią pierwszej fali, czyli pierwotnego, dzikiego, obskurnego oblicza black metalu. To tak jak Bathory, Hellhammer/Celtic Frost, Sarcófago, Tormentor i oczywiście niszczyciel światów SABBAT, o którym prawdopodobnie nie słyszała większość fanów współczesnego bm.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz