Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#46 2011-03-10 10:40:41

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

No to sobie akurat wybrałeś taką jazdę pod black'a.

Ja mam ostre zacięcie na cały Dark Independent od dłuuugiego czasu. I nie mówię tu tylko o tej ostrej, metalowej, metalowo-symfonicznej, metalowo-progresywnej itd. formie (a'la NW, WT czy Sirenia), ale i o te korzenie rockowe wywodzące się jeszcze post-punka i new wave... Kto nie zna - polecam The Cure, Siouxie, FOTN, Siostrzyczki, The Mission, Corpus Delicti albo CoX (<.
FiFi mnie tu raczej nie poprze, ale osobiście podoba mi się mix rocka gotyckiego z elektroniką. Tu ukłon w stronę takich zespołów jak Suspiria czy Deathcamp Project (oraz CoX, szczególnie na ostatnich płytach).
Do tego jeszcze klimatyczny wokal i rozłożenie na łopatki murowane.

Aha, byłabym zapomniała... Jest jeden... hm... podgatunek? szeroko rozumianego DI, który do mnie powiedzmy: średnio przemawia. Bywa określany mianem batcave (kocham klasyfikacje < i zaliczyć tu można Christian Death czy Alien Sex Fiend.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#47 2011-03-10 17:31:27

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Christian Death i Alien Sex Fiend to ogólnie chyba do death rocka są zaliczanie, ale ja sie tam nie znam... Do mnie też od średnio przemawia.

Ja lubie elektronikę, poprostu pieśni mi nie podpasowały, ej... Słyszałam Jedną piosenkę Deathcamp Project i mi się spodobała, reszta takie średnie ;/

Edit: Spodobał mi się, bo to cover JD ^^'

Ostatnio edytowany przez FurFur (2011-03-10 17:35:34)

Offline

 

#48 2011-03-11 08:42:35

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

FurFur napisał:

Christian Death i Alien Sex Fiend to ogólnie chyba do death rocka są zaliczanie, ale ja sie tam nie znam... Do mnie też od średnio przemawia.

Deathrock, batcave... jeden diabeł ; )
O ile się nie mylę, część utworów Siouxie and the Banshees zahacza o takie klimaty... Na szczęście gitara Roberta Smitha, dalej wpływ niejakiego Morrissey'a naprowadziły ją na ciekawsze tory ; ) No i mamy chociażby takie, reklamowane już przeze mnie na rmv "Cities in dust".

Ja lubie elektronikę, poprostu pieśni mi nie podpasowały, ej... Słyszałam Jedną piosenkę Deathcamp Project i mi się spodobała, reszta takie średnie ;/

Edit: Spodobał mi się, bo to cover JD ^^'

Hahaha, skąd wiedziałam, że do "New Dawn Fades" pijesz? ; )
Akurat jeżeli chodzi "Well-known Pleasure" to jest to jedna z bardziej lubianych przeze mnie płyt. "Rule and control", "Another"... <3

E: A tak z innej beczki: FiFi - http://www.youtube.com/watch?v=6m4vGYhW6hg ^^)


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#49 2011-03-11 09:43:02

Gravedigger

Gość

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

margoQ napisał:

No to sobie akurat wybrałeś taką jazdę pod black'a.

W końcu black mi najbardziej wpada w ucho teraz ;P

 

#50 2011-03-11 15:38:35

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

"Rule and control" też mi sie nawet podoba.
Co do piosenki z linka.... eeeee... Wiesz, ostatnio jak słuchałam sobie na YT tego covera Deathcamp Project to posłuchałam też FatM, ale nie przekonali mnie. Chyba nigdy nie będę rasowym gothem : (((((((((



; )

Offline

 

#51 2011-03-17 13:08:28

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

FurFur napisał:

"Rule and control" też mi sie nawet podoba.
Co do piosenki z linka.... eeeee... Wiesz, ostatnio jak słuchałam sobie na YT tego covera Deathcamp Project to posłuchałam też FatM, ale nie przekonali mnie. Chyba nigdy nie będę rasowym gothem : (((((((((



; )

Jeśli DP Ci się podoba to już dobry kierunek ; )
Lubię etykietki, chyba zostanę gothką <3 ; ) Aczkolwiek nie lubię wszystkiego, jak leci, nawet z klasyki "gatunku"... : / Zawsze mogę pozostać pozerką ; D

A tak btw, FatM ma zaledwie kilka piosenek, które darzę jakąkolwiek sympatią... Jak dla mnie za mało w nich, albo rockowego pazura, albo bardziej zróżnicowanego brzmienia celtycko-średniowiecznego, pod którym się skądinąd podpisują... Link dałam z czystej ciekawości, bo akurat u mnie lecieli ; )

Edit: Taka ciekawostka, ofc. IMO, dosyć łatwo jest rozróżnić skąd dany zespół, bądź co bądź podciągany pod wspólny mianownik DI, pochodzi... Ja preferuję klasykę z wysp (ostatnio przechodzę fascynację Suspirią), electro rodem z Niemiec lub krajów Beneluxu, albo cięższym brzmieniem ze Skandynawii... Muzyce zza oceanu brakuje jakiejś głębi, i tu właśnie podpada FatM i Cruxsi...

No i - nie powiem - całkiem nieźle wypada nasza rodzima scena, z DP na czele ;p

Ostatnio edytowany przez margoQ (2011-11-21 21:05:17)


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#52 2011-11-19 17:46:22

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Ogólnie nie ale w tych okolicach lubie Moonspell (Wolfheart), genialną płytę Christian Death - Lover of Sin (innych nie słuchałem jeszcze).

Nie cierpie takich tworów jak Artrosis, choć Ci momentami muzykę mają niezłą ale jak panienka zacznie śpiewać o szmaragdowych nocach to porażka.

A i Cemetery of Scream mi się ostatnio spodobało.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#53 2011-11-23 10:00:25

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Polskie zespoły, szczególnie z babkami na wokalu, mają tą słabą stronę, że mają w pełni zrozumiałe teksty (np. właśnie wspomniane szmaragdowe noce). Taka "mroczna poezja" na dodatek wyśpiewywana przez "romantyczną" babkę, nie wszystkim (zwłaszcza twardym facetom) się podobają (delikatnie mówiąc). Mimo, że ogólnie lubię czegoś w tych klimatach posłuchać, czasami sama odnoszę wrażenie, że "to już przegięcie", kawałek z pseudo poetyckimi, rzewnymi tekstami wyśpiewany nieco płaczliwym głosem babki na wokalu daje po uszach i systemie nerwowym.

Wspomniany przez Ciebie Moonspell tak trochę pod blacka podchodzi. Ale generalnie grają z mocą i "mrokiem". Do tego głęboki wokal Fernando i jest przepis na sukces, jak dla mnie.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#54 2012-04-05 12:54:34

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Wznawiam tę mocno podupadłą dyskusję tylko po to, aby w temacie gotyckich klimatów wspomnieć o niedocenianym ogólnie rzecz biorąc "podgatunku", czy jak to sobie chcecie nazwać pt. steampunk, aczkolwiek wypadało by też dodać parę słów chociażby o szeroko rozumianym dark cabaret.
W klimacie pierwszego wspomnianego polecam zainteresowanym ( ) Abney Park, ewentualnie Dr. Steel. W przypadku drugim - Hannah Fury, Voltaire. Zainteresowanych ogólnie rozumianym darkwavem i trip hopem odsyłam do Hungry Lucy


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#55 2012-04-05 13:15:08

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Steampunk tylko z fantastyką mi się kojarzy.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#56 2012-04-05 15:25:02

 Magiczny Artur

Album Oriented Beatles

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 986
LastFM: lastfm.pl/user/TheBestPL

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Albo z grami MMORPG...


Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.

Offline

 

#57 2012-04-05 20:20:53

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

XerX napisał:

Steampunk tylko z fantastyką mi się kojarzy.

Bo i owszem jest z nią powiązany - przyszłość w przeszłości, czyli fantastyka: technika i wynalazki w epoce "wiktoriańskiej"

Moje dwa typy, które potrafią się wkręcić...
http://www.youtube.com/watch?v=DCDd8_4Wz6g
http://www.youtube.com/watch?v=YPH1OoTobtk

Enjoy


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#58 2012-11-25 13:41:50

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Odśweżam
MargoQ, prosiłabym, abyś odniosła się do mojej dyskusji z Robem, gdzie Rob uważał, że cold wave jest odrębnym całkowicie gatunkiem, a ja, że jest to tylko alternatywna nazwa stylu post-punk/new wave.

Ostatnio edytowany przez FurFur (2012-11-25 13:49:18)

Offline

 

#59 2012-11-25 13:43:13

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

FurFur napisał:

Odśweżam

Odpisuję


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#60 2012-11-25 13:53:27

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Gothic Metal/Gothic Rock

Nie uwazalem ze coldwave jest odrebnym gatunkiem a bardziej syntezatorowa odmiana post punka, zreszta Teardrop Explodes to takie postpunk/new wave a nie powiesz chyba ze to coldwave? Jest mniej nostalgicznie, klaustrofobicznie a sa tam syntezatory ;_;. Twierdzilem ze nie powinnas stawiac rownosci coldwave=postpunk/new wave bo to bzdura, prostokatnokwadratowe twierdzenie a jak wiadomo o ile kwadrat jest prostokatem tak juz prostokat nie jest kwadratem, dziekuje i zamykam uznajac swoj blad. Coldwave to nieco bardziej nostalgiczny, ciezszy i przepelniony bolem i smutkiem post punk. Pasuje? Dziekuje za uwage. ; )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rock-metal-forum.pun.pl