Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2019-04-06 14:02:34

Szymon Florczyk

User

Zarejestrowany: 2019-04-06
Posty: 9

Song "Cheshire"

Witam
https://www.youtube.com/watch?v=QapeEGyf13U
Będzie co z tego?

Ostatnio edytowany przez Szymon Florczyk (2020-02-05 22:01:04)

Offline

 

#2 2019-05-02 00:40:41

MM

User

Zarejestrowany: 2019-05-01
Posty: 1

Re: Song "Cheshire"

Witam serdecznie

Pozwolę sobie na budującą krytykę
Na wstępie chciałbym zauważyć że nagranie zostało zrealizowane przy pomocy budżetowych mikrofonów, prawda?
Czy został użyty pop filter na wokalu?
Z tego co słyszę nie wszystko jest nagrane akustycznie, część instrumentów jest wirtualnych, prawda?
Rozumiem że to demo zrealizowane w warunkach domowych.
Co to za styl? Chodzi mi oczywiście o brzmienie.
Kompozycja przeplata się pomiędzy jakby rockiem, ale zmiany akordów rocka nie przypominają, tak jakby został użyty keyboard w disco polo (nie nabijam się, szczerze wyrażam zdanie).
Brzmienia są za delikatne, perkusja nie przebija się, wokal za ostry, bas strasznie buczy.
Bardzo kiepski miks, do masteringu taki materiał się nie nadaje, ale idę za daleko.
Kompozycja jest za długa, w połowie wpada się w monotomność i ma się ochotę piosenkę wyłączyć.
Czy to pierwsza wasza produkcja?
Nie zniechęcajcie się, po kilku latach ciężkiej pracy zaczniecie rozumieć co w trawie piszczy.
Na dzień dzisiejszy nic z tego nie będzie, można by popracować nad lepszym miksem i potem zrobić dobry mastering, ale było by to to samo, tylko o wiele lepiej brzmiące.
Pytanie czy warto inwestować w brzmienie gdy kompozycja wymaga dużo pracy.
Gdzie nagraliście materiał, na jakim sprzęcie ( interfejs itp ) ?
W razie czego służę pomocą jeśli chodzi o miks lub mastering.

Offline

 

#3 2019-08-16 18:04:02

Szymon Florczyk

User

Zarejestrowany: 2019-04-06
Posty: 9

Re: Song "Cheshire"

Przepraszam za zwłoki, znaczy jedną. Nie pomysl tylko, że się obruszyłem, przeczytałem opinię uwaznie i zgadzam się z Tobą Może to zabrzmi asekuracyjnie, ale na serio - pierwotny kształt tej kompozycji został przez realizatora zmieniony, mówię wprost o kolejności zdań muzycznych, ale tez o dynamice. Teraz lepiej rozumiem, co może nie grać, nie mówiąc oczywiście o o niskobudżetowym wykonaniu, na inne nie było szans, trzeba było poczekać Bardzo dziękuję za pochyl;enie się i uwagi, za ofertę również, no a póki co - niedawno podszedłem do tematu poważniej, także budżetowo i cała seria utworów pod tym szyldem jest aranżowana i nagrywana znacznie bardziej profesjonalnie (muzycy sesyjni, aranżer bo tak naprawdę jestem tylko ja, autor głównej linii melodycznej i sugestii odnośnie instrumentarium) - bądzmy dobrej myśli - nie omieszkam się pochwalić
Pozdrawiam
Szymon

Ostatnio edytowany przez Szymon Florczyk (2019-08-16 18:06:38)

Offline

 

#4 2020-02-05 21:59:45

Szymon Florczyk

User

Zarejestrowany: 2019-04-06
Posty: 9

Re: Song "Cheshire"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com Modern Retreat: 2br Stylish Apt with Comfy Rooms!.