Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-03-07 22:59:09

JamnikOfDarkness

Gość

Wardruna

Neofolkowo-ambientowy jednoosobowy projekt z Norwegii . Na last - fm ktoś świetnie go opisał, pozwole sobię na skopiowanie.
Wardruna - projekt założony przez Kvitrafna (Einar Selvik); nieprzeciętnego muzyka, wokalistę, kompozytora i tekściarza udzielającego się także min. w Gorgoroth, Jotunspor, Sigfader czy Dead To This World.


Muzycznie Wardruna penetruje rejony norweskiego/nordyckiego folku jednak muzyka ta typowym folkiem nie jest. Muzyka Wardruny dzięki swemu głębokiemu uduchowieniu, niebywałemu wizjonerstwu i rewelacyjnym aranżacjom wykracza daleko poza utarte folkowe schematy. Muzyka Wardruny przesiąknięta jest prastarą pogańską magią, tchnieniem skandynawskich lasów, skowytem niebosiężnych szczytów i łańcuchów górskich, szeptem parujących wodospadów, jezior i strumieni, trzaskiem błękitnych fal podobnych do ośnieżonych grzbietów gór toczących się od strony Bezświata Poza Tęczą... Wardruna tętni życiem ludzkich i nieludzkich Plemion Północy. Wardruna to Kraina nieskalana stopą wyznawców Białego Chrystusa, pobrzmiewająca instrumentami zakazanymi przez chrześcijan.
Warto dodać, iż wszystkie kompozycje są zagrane na instrumentach tradycyjnych typu: kozie i krowie rogi, rytualne bębny, skrzypce, harfy, liry czy kościane flety.

Z mojej strony - na razie ukazała się jedna płyta trylogii Runajlod. Kvitrafn to wirtuoz , geniusz, nastrój jaki oddaje w utworach przeniesie każdego do nordyckiej krainy pogan , gdzie natura człowiekowi bliższa niż inni ludzie, do krainy magicznych rytuałów, mroźnych nocy, fiordów i jezior.
Byłam dość sceptycznie nastawiona do tego typu twórczości, ale teraz... nie mogę się oderwać. Czekam niecierpliwie na kolejne części muzycznej trylogii.
Próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=7_rDk7QTQRc
http://www.youtube.com/watch?v=lM6KFCWJ5p0

Ostatnio edytowany przez JamnikOfDarkness (2010-03-07 22:59:33)

 

#2 2012-08-30 12:22:20

 Casseith

User

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 147

Re: Wardruna

Zero odpowiedzi? No bez jaj.

Nadal czekam z niecierpliwością na kolejną część "runicznej" trylogii i obym kiedyś się doczekała, wciągnęli mnie niesamowicie. Zastosowanie dźwięków natury = epicness level over 9000+. Ich muzyka ma w sobie coś pierwotnego, takiego hipnotyzujacego. Nawet przy odsłuchu w domowym zaciszu i tak jest w stanie przenieść w zupełne inne rejony, a co dopiero przy puszczeniu sobie w jakimś klimatycznym miejscu... Ciary.

Offline

 

#3 2013-03-02 20:07:52

 Sadist

User

35285646
Zarejestrowany: 2010-12-11
Posty: 73
Ulubione zespoły : Anathema
LastFM: Sadissst

Re: Wardruna

Casseith napisał:

Zero odpowiedzi? No bez jaj.

Też się zdziwiłam. Bardzo lubię, byłam w szoku, że od 2003 wydali tylko jeden album... Jak można robić album sześć lat? Rozumiem, na pewno trudniej jest coś nagrać wykorzystując jedynie 'naturalne intrumenty' - jeśli można tak nazwać stukanie kijem o kłodę, ale no bez przesady... Zakochałam się w Runaljod - Gap Var Ginnunga z 2009, i od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Runaljod - Yggdrasil - 2013, i nie zawiodłam się.
Naprawdę nikt stąd nie słucha, prócz mnie i Karoliny?


I am just a worthless liar. I am just an imbecile. I will only complicate you. Trust in me and fall as well. I will find a center in you. I will chew it up and leave, I will work to elevate you just enough to bring you down...

Offline

 

#4 2013-03-17 22:56:38

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Wardruna

Weronika poleca, trzeba sprawdzić, fajnie, że odkopaliście : )


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.berlin-hotel.pl