Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#31 2011-11-27 21:41:39

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: John Lennon

ech... Margo, Kazik Staszewski jest wielkim fanem RATM mimo tego, że uważa teksty ich piosenek za typowo lewicowe. jak widzisz można oddzielić muzykę od ideologii ; )


Tak bardzo nie.

Offline

 

#32 2011-11-27 21:46:40

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

A to sprawa Staszewskiego akurat, ja wypowiadam o swoich odczuciach ; )

Wiesz, z Lennonem to jak z Kaczmarskim: polityka i muzyka to jedno, imo przynajmniej. Tym bardziej, że sam autor się od tego nie odżegnywał.
Zatem nie lubię i nie słucham.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#33 2011-11-27 22:13:56

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: John Lennon

margoQ napisał:

fragment z Viki napisał:

W 1971 Lennon i Ono decydują się zamieszkać na stałe w Stanach Zjednoczonych.
W tym czasie Lennon coraz bardziej angażuje się w politykę. Coraz częściej swoje piosenki poświęca konkretnym kwestiom politycznym (m.in. Attica State o buncie w jednym z amerykańskich więzień, Woman is The Nigger of The World o zniewoleniu kobiet). Wiele z nich stanowi jawne nawoływanie do wychodzenia na ulice. Lennon z Ono zaangażowali się także w wiele kampanii – m.in. na rzecz praw Indian, czy w protesty przeciwko uwięzieniu radykalnych działaczy politycznych. Z drugiej strony wiele osób zarzucało Lennonowi hipokryzję – np. w piosence Imagine nawoływał do odrzucenia własności prywatnej, podczas gdy sam był jednym z lepiej zarabiających gwiazdorów i znanym miłośnikiem zakupów.
Działalność Lennona spowodowała, że był on inwigilowany przez FBI, które – jak później ujawniono – dysponowało grubą teczką mu poświęconą. Za działalność polityczną zamierzano go nawet deportować ze Stanów. Deportacja ta nie udała się dzięki wsparciu wielu poważanych amerykańskich obywateli (takich jak John Cage, Kurt Vonnegut, Leonard Bernstein, Allen Ginsberg). Piosenka Imagine jest uznawana za niepisany hymn pacyfistów i jest śpiewana na wielu demonstracjach antywojennych.

Zatem jak ja mogę oddzielać muzykę od ideologii, skoro sam autor ją tam perfidnie zawarł, jako nierozerwalną całość?

Cholera toż to istny diabeł!


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#34 2011-11-28 11:16:38

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

Hahaha, nie zamierzałam klasyfikować go w kategoriach: dobry - zły ;p Po prostu nie bardzo lubię klimaty przesiąknięte polityką, do tego jeszcze w połączeniu ze średnio (delikatnie mówiąc) porywającą (mnie osobiście) muzyką.
I niech tam sobie będzie najlepiej ukierunkowany, mieć najszlachetniejsze pobudki i walczyć ze złem tego świata. Nie wierzę w jego "świat bez granic" i "powszechnie miłujących się" ludzi. Dotyka mnie osobiście również jego "postulat" odrzucenia Boga, względnie religii jako takiej. To odbiera człowiekowi złudzenie, że nie jest przypisany tylko do tego świata tu i teraz.
Poza tym, odchodząc już od kwestii politycznych jego teksty (wbrew pozorom) są małe poetyckie. No, ale moim "idolem" w tej dziedzinie jest Morrison, więc Lennon z mostu ma niewielkie szanse ;p


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#35 2011-11-28 16:25:15

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: John Lennon

margoQ napisał:

A to sprawa Staszewskiego akurat, ja wypowiadam o swoich odczuciach ; )

wiesz, ja tylko odpowiedziałam na Twoje pytanie brzmiące ''Zatem jak ja mogę oddzielać muzykę od ideologii, skoro sam autor ją tam perfidnie zawarł, jako nierozerwalną całość?'' : )


Tak bardzo nie.

Offline

 

#36 2011-11-28 20:46:02

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

Equus napisał:

wiesz, ja tylko odpowiedziałam na Twoje pytanie brzmiące ''Zatem jak ja mogę oddzielać muzykę od ideologii, skoro sam autor ją tam perfidnie zawarł, jako nierozerwalną całość?'' : )

Ależ ja to rozumiem, dlatego zawarłam w swym poście magiczne JA, żeby było, iż na tyle szanuję działalność Lennona, że nie śmiem przeciwdziałać jego zamierzeniom (przynajmniej w mojej ocenie, bo w sumie to też takie trochę gdybanie) ; )


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#37 2011-11-30 00:15:19

max003

Gość

Re: John Lennon

Ciekawi mnie tylko jak to możliwe, że piosenka z ideologią komunistyczną w wielu rankingach jest w czołówce top wszechczasów. To chyba oznacza, że można też mieć własną interpretację. Zresztą daleko temu numerowi do utworu komunistycznego i nigdy nie nazwałbym go komunistycznym. Nie dajmy się zwariować Lennon to nie RATM.
Osobiście wyżej cenię sobie solo Lennona niż The Beatles. Ba nigdy nie byłem fanem The Beatles, ale też nie kwestionuję tego co udało im się osiągnąć.

 

#38 2011-11-30 14:38:20

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: John Lennon

FurFur napisał:

margoQ napisał:

Muszę zgodzić się z Hardem, albowiem cokolwiek by nie mówić o wielkości i geniuszu Lennona, ze wzgledu właśnie na ten jego światopogląd, najzwyczajniej w świecie go nie lubię i staram nie słuchać.

Kiedy wreszcie w muzyce zacznie chodzić o muzykę? ; (

W sumie to chciałam sie z tego poczęści wycofać, bo do takiego Honoru mam stosunek obojętno - nieprzychylny  ze względu na te ich narodowo socjalistyczne zapędy. Ale tylko po częsci, bo z tego co tu przeczytałam Lennon nie popada w niewiadomo jakie skrajności.

Offline

 

#39 2012-12-08 21:37:46

mariuszgr4

User

Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 41
WWW

Re: John Lennon

Rok 1980 tragicznie zapisał się w historii rocka. W lutym zapił się na śmierć Bon Scott, wokalista AC/DC, we wrześniu ten sam koniec spotkał Johna Bonhama, co spowodowało rozpad Led Zeppelin. Jednak dzień 8 grudnia wstrząsnął całym światem, nie tylko muzycznym. Po raz pierwszy zdarzyło się, że muzyk został zastrzelony z rąk szalonego fana. Muzyk – legenda. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci showbiznesu.  Facet, który u szczytu popularności The Beatles powiedział: „Jesteśmy popularniejsi od Jezusa”. Wreszcie ten, który w 1969 roku zwrócił królowej Elżbiecie tytuł szlachecki otrzymany cztery lata wcześniej - w proteście przeciw polityce zagranicznej Wielkiej Brytanii dotyczącej konfliktów zbrojnych, m.in. w Wietnamie.
Dziś 32. rocznica śmierci Lennona...
http://blognroll.blox.pl/2012/12/John-L … -dead.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovÊ jímky septiky výroba a prodej betonovÊ Lodging Zimbabwe