Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2011-11-11 11:19:56

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Kyuss

http://www.uktop40.republika.pl/obrazki/kyuss1.jpg
Kyuss – amerykańska formacja muzyczna, uważana za pioniera stylu stoner rock. Grupa powstała w roku 1987 pod nazwą Katzenjammer. Przez cały czas działalności grupy grała w niej dwójka przyjaciół z Palm Desert na pustyni Mojave, gitarzysta Joshua Homme, znany także z późniejszej gry w Queens of the Stone Age i wokalista John Garcia. Wkrótce do grupy dołączyli: basista Chris Cockrell (którego jednak szybko zastępuje Nick Oliveri) oraz Brant Bjork, udzielający się na perkusji.

Albumy:
-Wretch (1991)
-Blues for the Red Sun (1992)
-Welcome to Sky Valley (1994)
-…And the Circus Leaves Town (1995)











Perełka, którą odkryłem niedawno, i na pewno zbyt późno, biorąc pod uwagę moją dawną fascynację Queens of the Stone Age. Głównym atutem zespołu jest POTĘŻNE brzmienie, brudne, w większości powolne riffy charakteryzują praktycznie każdą płytę. Najbardziej przypasiła mi Blues For The Red Sun. Debiut można by było nazwać punkowym, Welcome To The Skye Valley to bardzo dobra kontynuacja klimatów, które zaprezentowali na "Blues...". Natomiast …And the Circus Leaves Town... Trochę mieszane uczucia, nie jest to płyta zła, ale ma się wrażenie że zespół zjada swój własny ogon i próbuje być jeszcze bardziej stonerowy niż to możliwe.

Offline

 

#2 2011-11-11 11:49:43

InsulterOfJesusChrist

Gość

Re: Kyuss

Blues for the Red Sun masa ok, reszta płyt też bardzo dobra, fajna kapela generalnie

 

#3 2011-11-11 16:02:47

weedthroaster

User

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 189
WWW

Re: Kyuss

Jeden z projektów z niesławnego kręgu KKK - Kultowy Kurwa Klasyk, "Welcome..." to płyta wyprzedzająca wszystkie czasy, gęstości i wymiary, takiej błyskotliwej aranżerki nie robił nikt (może oprócz Melvinsów). Pozostałe płytki to też kanon, z akcentem na "Blues..." który ma idealny, chillowy klimat. Ta reaktywacja nie tak znowu dawna to tylko chamski skok na kasę.


Dziwnym nie jest.

www - women - weed - whiskey

Offline

 

#4 2011-11-11 20:31:49

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kyuss

Do tego Josha nie zaprosili do współpracy. Cóż, może kasa im się skończyła i jadą na legendzie. Żal im dupę ściska, że Homme odnosi sukcesy z QotSA i Them Crooked Vultures.

Offline

 

#5 2011-11-12 16:31:01

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Kyuss

Dawno nie słuchałem, nie wracam często do Kyuss, ale oczywiście lubię. Nie potrafiłbym wskazać ulubionej płyty, brak mi dystansu. W dodatku jak słucham Kyuss to robię sobie zawsze maraton 2-4 (jedynki nigdy nie słyszałem).


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#6 2012-10-14 22:56:55

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Kyuss

Absolutna klasyka stonerowego brzmienia. Zapiaszczone riffy, niezbyt zawiłe a przy tym inspirujące kompozycje. Kapela jedyna w swoim rodzaju.
Znam tylko ich 2 płyty - "Welcome To The Sky Valley" (ze świetnym "Demon Cleaner") i "...And The Circus Leaves Town" (z naciskiem na utwory "One Inch Man" i "El Rodeo").

Offline

 

#7 2012-10-14 23:04:00

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Kyuss

To posłuchaj najlepszej - Blues For The Red Sun, zresztą Kyuss to jeden z tych zespołów, którego dyskografię trzeba znać a przynajmniej Blues For The Red Sun właśnie : ). Warto też obadać rzeczy, które robił Garcia po rozpadzie zespołu, Slo Burn, Hermano, Unida...


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#8 2012-10-14 23:06:32

 DonMielone

User

20584042
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-10-10
Posty: 417
Preferowany styl: srogie napierdalanie
Ulubione zespoły : King Diamond, Nile
Ulubione zespoły pt. 2: Exodus, Crowbar
LastFM: www.lastfm.pl/user/DonMielone
WWW

Re: Kyuss

Skoro polecasz, sprawdzę, ale ja spotkałem z opiniami takimi, ze ostatnia jest najlepsza Kazdy ma swój gust.

Slo Burn znam. Przyjemne.

Offline

 

#9 2012-10-14 23:16:37

 Rob

User

7516038
Call me!
Zarejestrowany: 2012-10-03
Posty: 480
WWW

Re: Kyuss

Zrozumiałbym jeszcze gdyby ktoś stawiał Welcome To Sky Valley nad Blues For The Red Sun bo jest mniej narkotyczna, być może troszkę mniej dojrzalsza, bardziej jazgotliwa, z przeciąganiem struny, jest też zarazem mistrzowskim rozwinięciem grania na debiutcie, Welcome To Sky Valley była tylko zachowawcza, mniej odkrywcza, ze znakomitymi kawałkami, Blues wyznaczył standardy, był jedną z tych płyt jakie chciałyby nagrać miliony stonerowców, był mocno inspirujący. Znasz kogoś kto uważa ... And The Circus Leaves Town za najlepszy album Kyuss? Chyba nigdy nie zaufałbym już takiej osobie hehe : )

No Slo Burn jest akurat najbliższe temu co grał Kyuss z tego czemu przewodził Garcia później i są to kawałki na poziomie. Szkoda, że to tylko epka.


Ssać-wykazywać brak predyspozycji w jakiejś dziedzinie.Ssanie to niedostateczna realizacja założonego konceptu.Porywać się z motyką na słońce.Przyjmować na siebie obowiązki,których nie jest się w stanie spełnić.Nieudolnie wykonywać swoje obowiązki, założenia,nieudolnie realizować koncept.Ssanie wiąże się z uczuciem wstydu,niepełną realizacją pomysłów i brakiem obiektywnej oceny swojego działania.

Offline

 

#10 2012-10-17 20:56:41

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kyuss

Znasz kogoś kto uważa ... And The Circus Leaves Town za najlepszy album Kyuss? Chyba nigdy nie zaufałbym już takiej osobie hehe : )

Zgadzam się. Dobry album ale chyba za mało spójny w porównaniu z wcześniejszymi. Do tego zbyt przesadnie zamulone brzmienie.

Offline

 

#11 2012-10-18 16:10:51

 BialyMurzyn

BialyMurzyn

status bialymurzyn00@aqq.eu
1150197
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-18
Posty: 626
LastFM: lastfm.pl/user/BialyMurzyn00

Re: Kyuss

Mi się wydawało, że więcej osób woli Welcome To Sky Valley od Blues For The Red Sun. Mi, mimo tego, że na Welcome to Sky Valley jest mój ulubiony kawałek, który moim zdaniem zdecydowanie wybija się ponad resztę, jako całokształt lepiej słucha się Blues For The Red Sun.

Offline

 

#12 2012-11-11 15:05:57

mandatory_suicide

User

Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 5
Preferowany styl: grunge, metal, rock
Ulubione zespoły : Alice in Chains, Pantera
Ulubione zespoły pt. 2: Megadeth, Slayer, Pearl Jam

Re: Kyuss

Ja najbardziej lubię "Wretch" i "Blues for the Red Sun", naprawdę dobre płyty. Wielka szkoda że nie grają już w starym składzie bo to Kyuss Lives! to już raczej nie to samo

Offline

 

#13 2013-08-28 21:38:47

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Kyuss

Słuchamy: http://www.spin.com/articles/vista-chin … um-stream/

W ogóle to śmieszna sprawa. O tym, że Kyuss Żyje to wiedziałem, ale nie interesowałem się zbytnio bo sądziłem, że to jedynie projekt koncertowy. O przymusowej zmianie nazwy na Vista Chino słyszałem, ale ile to już takich akcji było, nic nowego. A tu nagle niespodzianka pojawia się wiadomość o płycie, fajnie.

Słuchałem raz i było ok. Nie ogarniam tylko czasem wokalu, dziwnie brzmi, nie zrażam się oczywiście bo jeden odsłuch z kompa się nie liczy ;p dziś sobie jeszcze posłucham.



edit: Dla tych co się nie orientują: Kyuss - rudy = Vista Chino


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#14 2013-09-12 23:34:48

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Kyuss

Kto jeszcze, poza mną, słuchał i się wypowie? Ponoć lubicie Kyuss?


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#15 2013-09-14 13:01:00

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kyuss

Właśnie kończę odsłuch i wrażenia bardzo pozytywne. Garcia, Olivieri, Bjork - to się nie mogło nie udać. Warstwa muzyczna jest godną kontynuacją twórczości Kyuss, mamy brudnego stonera, psychodelki, czyli to, za co Kyuss wszyscy lubili. Jak dla mnie "Peace" brzmi o wiele lepiej niż "…And the Circus Leaves Town".
Jedyny mankament to wokal Garcii. Nie wiem dlaczego obzdurało mu się, żeby męczyć słuchaczy wysokimi partiami, średnio mu to wychodzi. Może wiek daje już o sobie znać?

Widać płyta będzie jeszcze katowana przeze mnie w najbliższych dniach, bo jak na pierwszy odsłuch to bardzo mnie wkręca i pozytywnie zaskakuje. Udany powrót po latach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
apart bado