Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#211 2012-08-09 19:19:52

 Hera

Too much love will kill you

6338022
Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 3492

Re: Nirvana

Kaolla napisał:

Nie no, chodzi o to, że większość jego największych fanów jara się tym utworem nie wiedząc nawet, że nie lubił tego kawałka.

Ale co z tego? Co by to zmieniło, gdyby wiedzieli?
Slash podobno nie przepada za "Sweet Child O'Mine". Mam z tego tytułu przestać jarać się tym kawałkiem? Głupota.

Offline

 

#212 2012-08-09 21:13:14

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Nirvana

Gdyby Kurt jeszcze żył, wysłałbym mu e-maila z przeprosinami, że podobał mi się ten kawałek ;_;.


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#213 2012-08-09 21:49:24

 Ver

po co to zaznaczasz

Zarejestrowany: 2010-05-20
Posty: 3685
Ulubione zespoły : the 1975

Re: Nirvana

Kaolla napisał:

Nie no, chodzi o to, że większość jego największych fanów jara się tym utworem nie wiedząc nawet, że nie lubił tego kawałka.

Ja kocham jeden z utworów Black Tide miłością ogromną i chuj mnie obchodzi, że wokalista tego wałka nie lubi. Skoro go stworzył, niech się cieszy, że komuś się to w ogóle podoba.

Ginger napisał:

A ja jarałam się "Dumb" i to długo, to znaczy że jestem dziwna?

Nie, Izuś, ty i bez tego jesteś dziwna. *:::

Offline

 

#214 2012-08-23 20:31:59

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nirvana

Zlinczować wszystkich jarających się "Smells..." w akcie przestrogi dla innych pseudo-fanów!!!
Kaolla ma rację: nie powinno się lubić piosenek, których nie lubi nasz idol, względnie wykonawca!




No, prośba!!!


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#215 2012-08-24 00:29:07

oni_żyją

User

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 33

Re: Nirvana

Nirvana bardzo dobry zespół a Cobain to muzyczny geniusz, tworzył naprawdę fajne riffy i wpadające w ucho kawałki, dziwnym nie jest że kapela ta odniosła taki sukces, podobnie zreztą jak GNR. Szkoda tylko że obecnie nie promuje się w mediach tego typu rockowych kapel.

Offline

 

#216 2012-08-24 10:58:49

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: Nirvana

oni_żyją napisał:

Nirvana bardzo dobry zespół a Cobain to muzyczny geniusz, tworzył naprawdę fajne riffy i wpadające w ucho kawałki, dziwnym nie jest że kapela ta odniosła taki sukces, podobnie zreztą jak GNR. Szkoda tylko że obecnie nie promuje się w mediach tego typu rockowych kapel.

Muzycznym geniuszem to bym Cobaina nie nazwał. Potrafił ładnie poklei to co gdzieś tam kiedyś usłyszał itd.
Trudno mówić o tworzeniu riffów, chyba lepiej mówić o nasladowaniu. Np wez takie Smells i Rape Me

Sukces odniosła ta kapela ok. Trudno w mediach promowac zespól który nie istnieje, przeciez nie nagraja juz plyty nie zagraja na Top Trendy wiec trudno na nim zarobic itd itd itf


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#217 2012-08-24 12:31:39

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nirvana

hardfan91 napisał:

Muzycznym geniuszem to bym Cobaina nie nazwał. Potrafił ładnie poklei to co gdzieś tam kiedyś usłyszał itd.
Trudno mówić o tworzeniu riffów, chyba lepiej mówić o nasladowaniu. Np wez takie Smells i Rape Me

Mniej lub bardziej świadomie... Z tymi riffami sprawa jest na tyle prosta, że ciężko ich nie powtórzyć, albowiem z matematycznego punktu widzenia jest ich określona ilość a wszystko już było. Co nie zmienia faktu, że się zgadzam.

Jeszcze tylko jedno "ale", które z lubością powtarzam: riffy można mniej lub bardziej celowo powtarzać, powielać itd. a jednak nie każdy wałek na określonych riffach odniesie sukces, albowiem kwestia leży w kwestiach pobocznych niejako, takich jak: aranżacja, wykonanie, słowa, wokal, osobowość muzyka/muzyków... Zapewne jeszcze coś tam by się jeszcze znalazło...

Sukces odniosła ta kapela ok. Trudno w mediach promowac zespól który nie istnieje, przeciez nie nagraja juz plyty nie zagraja na Top Trendy wiec trudno na nim zarobic itd itd itf

E e e!... Chwila... zawsze można wydać kompilacje, tudzież jakiś niedopracowany, nieodkryty materiał itd. Dla chcącego nic trudnego
Poza tym zawsze mogą się reaktywować z innym wokalistą - wziąć przykład z Doorsów czy Queenów

Ostatnio edytowany przez margoQ (2012-08-24 12:34:15)


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#218 2012-08-25 15:31:47

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: Nirvana

Mojego poprzedniego posta pisałem w pośpiechu wiec rozwinę mysl.

Nieswiadome kopiowanie riffów a świadome kradnięcie pomysłow to dwie różne sprawy. Wez np Hotel Kalifornia czy Schody Do Nieba.

Nie odkryty materiał czy kompilacje to wg mnie tylko cos dla wiernych fanow bo np ja (choc kiedys bylem wielkim fanem Nirnvany) to jednak nie jestes zainteresowany jakimis pijackimi przysiewkami Kobejna przy ognisku; o komplikacji nie wsponinacjac (po co mi kolejna plyta z teen Spiryt?)

Reaktywacje z innym wokalista to czesto zjadanie własnego ogona (ale Doorsów i Queenu z nowym wokalista nie slyszalem i nie chce slyszec, choc w sumie slyszalem chyba kiedys cos z Manzarekiem na wokalui mi sie nie podobalo...) chyba....


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#219 2012-08-25 17:02:39

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nirvana

W tej chwili każdy wałek jest w mniejszym lub większym stopniu kopią czegoś. Świadomą kradzież czasem ciężko udowodnić...

O tej kompilacji to było tak pół żartem - pół serio;)
Taka tam zajawka dla true fanów.

Doorsów miałam okazję słyszeć, z Manzarkiem właśnie (... bez komentarza), Queen ostatnio z... Adamem Lambertem (???) czy jakoś tak, może coś mylę. I też żałuję, że słyszałam.
O tej reaktywacji to też tak z przekąsem było;)


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#220 2012-08-26 09:02:44

oni_żyją

User

Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 33

Re: Nirvana

Cobain miał talent do pisania dobrych kawałków, tego mu nie odmówicie, do tego Nirvana miała całkiem oryginalne brzmienie, więc o jakieś kradzieży nie może być mowy, co do reaktywacji z innym wokalistą/gitarzystą, pewnie mogliby to zrobić tylko po co i dla kogo ? Nirvana jako kapela zbytnio utożsamiana jest z Kurtem Cobainem by taki pomysł się sprzedał, jednak to on był mózgiem tego zespołu.

Ostatnio edytowany przez oni_żyją (2012-08-26 09:03:04)

Offline

 

#221 2012-08-26 09:33:15

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nirvana

Chwila: Queen kojarzony jest z Freddie'm, a Doorsi z Morrisonem, a jednak członkowie, pozostali przy życiu, próbują sił w reaktywowaniu projektów...?
Nie, żebym była zwolenniczką takich akcji...

O sukcesie waży nie tyle co ile to jak się "sprzedaje".


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#222 2012-08-26 11:42:10

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Nirvana

Gimnazjalistki mają pecha, bo Re-Nirvany nie będzie, gdyż ten gitarzysta Foo Figters, który wygląda jak perkusista Nirvany odniósł sukces ze swoim nowym zespołem, po co miałby więc zajmować się nekromancją?


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#223 2012-08-26 12:10:32

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Nirvana

To takie smutne...


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#224 2012-08-26 16:54:32

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: Nirvana

oni_żyją napisał:

Cobain miał talent do pisania dobrych kawałków, tego mu nie odmówicie

Odmawiam


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#225 2012-10-22 20:43:20

 Obrut

User

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-08-26
Posty: 136

Re: Nirvana

Nie pisałam tu?
Nirvaną jarałam się gdy byłam jeszcze młoda. Muszę sobie zapuścić coś w ramach przypomnienia, bo szczerze przyznaję, że nie zbyt wiele pamiętam kawałków. Akurat "Smells..." pamiętam i (o dziękować bogu!) nie było to moim faworytem, pewnie Kurt byłby ze mnie dumny.


I ziemia stoi - i wieków otchłanie,
I wszyscy żywi w tej chwili,
Z których i jednej kostki nie zostanie,
Choć będą ludzie, jak byli...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ełk