Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-10-18 18:56:56

hardfan91

Gość

Czesław Niemen

Przed państwem absolutnie najlepszy polski artysta rockowy, król polskiego rocka progresywnego Czesław Niemen

Czesław Niemen-Wydrzycki, (ur. jako Czesław Juliusz Wydrzycki 16 lutego 1939 r. w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, zm. 17 stycznia 2004 r. w Warszawie) – polski piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów piosenek.

Albumy studyjne:
1967 − Dziwny jest ten świat (LP, pierwsza złota płyta w Polsce)
1968 − Sukces (LP)
1969 − Czy mnie jeszcze pamiętasz? (LP)
1970 − Enigmatic (LP)
1971 − Niemen (2 LP, tzw. "Czerwony Album")
1971 − Muzyka teatralna i telewizyjna
1972 − Strange Is This World (LP, wyd. RFN)
1973 − Ode to Venus (LP, wyd. RFN)
1973 − Niemen Vol. 1 i Niemen Vol. 2 (2 LP, tzw. "Marionetki")
1973 − Russische Lieder (LP, wyd. RFN)
1974 − Mourner’s Rhapsody (LP, wyd. RFN, Wielka Brytania, USA)
1975 − Niemen Aerolit (LP)
1976 − Katharsis (LP, w przewadze muzyka elektroniczna)
1978 − Idée fixe (2 LP + SP)
1980 − Postscriptum (LP)
1982 − Przeprowadzka (MC)
1987 − Samarpan (LP)
1989 − Terra Deflorata (LP)
1991 − Terra Deflorata (wersja rozszerzona) (CD)
1993 − Mourner's Rhapsody (wersja poprawiona i uzupełniona) (CD, wyd. USA)
1995 − Sen o Warszawie (CD)
1997 − Moja i twoja nadzieja'97 (CD)
2001 − spodchmurykapelusza (CD)

 

#2 2010-10-23 09:54:54

Mysterium Tremendum

Gość

Re: Czesław Niemen

Kurde, ale moglibyście w tych tematach napisać coś od siebie coś więcej niż jedno zdanie, a nie tylko kopiować tekst z Wikipedii. Rozumiem że nie każdy ma dość wiedzy żeby napisać esej, ale bez jaj, zakładający temat mogliby cokolwiek swojego napisać, chociaż co im się u danego twórcy podoba, jakie płyty lubią etc. Piszę to tutaj ale równie dobrze mógłbym napisać w każdym innym wątku.

Co do Niemena, przeciętny słuchacz zna go z najstarszych big bitowych dokonań o późniejszych nie wiedząc nic. I w sumie trudno się temu dziwić, bo Niemen grał muzykę dużo bardziej wyszukaną niż jakieś - uwielbiane przez młodzież - fasolki spod znaku G'n'R, że o gorszych zespołach nie wspomnę. Ale jakby ktoś się chciał odchamić to zachęcam. Marionetki są świetnym albumem, warto chociaż z nimi się zapoznać.

 

#3 2010-10-23 11:42:39

hardfan91

Gość

Re: Czesław Niemen

Mysterium Tremendum napisał:

Kurde, ale moglibyście w tych tematach napisać coś od siebie coś więcej niż jedno zdanie, a nie tylko kopiować tekst z Wikipedii. Rozumiem że nie każdy ma dość wiedzy żeby napisać esej, ale bez jaj, zakładający temat mogliby cokolwiek swojego napisać, chociaż co im się u danego twórcy podoba, jakie płyty lubią etc.

Zakładając temat pisze o artyscie ogólnie kim był (jedno zdanie ode mnie jedno z wikipedii) plus dyskografia (jeżeli pisze o zespole dodoaje także skład zespołu)


Mysterium Tremendum napisał:

Ale jakby ktoś się chciał odchamić to zachęcam. Marionetki są świetnym albumem, warto chociaż z nimi się zapoznać.

Jeżeli nie cała płyta to na początek takie kawałki jak np Requiem dla Van Gogha, Com uczynił , Z pierwszych ważniejszych odkryć (z Marionetek), czy Bema pamięci żałobny - rapsod (z Enigmatic)

 

#4 2011-01-22 12:38:24

hardfan91

Gość

Re: Czesław Niemen

Dzsiaj przesłuchałem sobie Mourner’s Rhapsody. Płyta na bardzo dobrym poziomie mysle, że warto posłuchać. Stylistycznie bardzo pod Mahavishnu Orchestra podchodzi, jest troche pozbawiona tego "niemenowskiego ducha"

Ostatnio edytowany przez hard (2011-01-22 12:39:45)

 

#5 2011-04-12 12:11:41

szymon018

Gość

Re: Czesław Niemen

Zapraszam na koncert zespołu Soundrise do Poznania - 29. kwietnia 2011 w klubie Blue Note.
Współczesne aranżacje utworów Czesława Niemena, głównie tych z okresu Idee Fixe. Trudne do sklasyfikowania granie, w którym mieszają się różne stylsityki, od jazzu do rocka, ale także dużo współczesnych brzmień w kierunku trip-hop, drum'n'bass, a momentami tradycyjnej poezji śpiewanej. Zapraszam do posłuchania na:

www.myspace.com/soundriseproject

Do zobaczenia na koncercie!

 

#6 2011-04-12 13:51:13

Black Tree

User

Skąd: Prusy Książęce
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 320
Preferowany styl: depresyjnomizantropijny
Ulubione zespoły : są ulubione
Ulubione zespoły pt. 2: ze słowem Satan w tytułach
LastFM: Seev

Re: Czesław Niemen

http://www.youtube.com/watch?v=Yh6_mT3W5OM

Chyba najlepszy cover utworu Niemena wprost z X-Factor w wykonaniu Michała Szpaka:P
Może dzięki temu występowi ludzie przypomną sobie twórczość Czesława:(

Offline

 

#7 2011-04-12 15:01:30

hardfan91

Gość

Re: Czesław Niemen

Black Tree napisał:

Może dzięki temu występowi ludzie przypomną sobie twórczość Czesława:(

A ty znasz cos poza tym big bitowymi hiciorami Niemena? Najpierw sam sie zaznajom z Niemen potem innych pouczaj.... Na poczatek mozes zposluchac wspomiany nizej Idée Fixe - mieszanka fusion i bardzo oryginalnej, Niemenowskiej elektroniki (ale dla kogos kto nie wychodzi za czesto poza rock moze byc troche "niezrozumialy")

 

#8 2011-04-12 17:21:12

 Hera

Too much love will kill you

6338022
Skąd: Silesia
Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 3492

Re: Czesław Niemen

Jak pisałam wcześniej, akurat Niemen w wykonaniu Szpaka mnie nie powalił absolutnie. Za to "Cień" (szczególnie przezajebista końcówka) już tak -> http://www.youtube.com/watch?v=OK8DKeWm-jo

A "Dziwny jest ten świat" jest śpiewane w każdym muzycznym programie, gorzej lub lepiej... przeważnie gorzej.

Kiedyś tam oglądałam w te fał enie koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena i dziwiłam się, że te wszystkie piosenki to jego (znałam je, ale nie wiedziałam kto je wykonuje). Generalnie twórczości, wstyd się przyznać, za bardzo nie znam... "Sen o Warszawie" - mój ulubiony jego kawałek z tych, które znam...

Ostatnio edytowany przez Her (2011-04-12 17:55:09)

Offline

 

#9 2011-04-12 19:58:35

Annie Hall

krytyk-nie-krytyk

31948585
Skąd: Miasto Boga
Zarejestrowany: 2010-10-12
Posty: 1173
Preferowany styl: preferuję style
Ulubione zespoły : lubię zespoły

Re: Czesław Niemen

U mnie okres fascynacji Niemenem przypadł na początek studiów. Zresztą, to była chyba fascynacja grupowa, bo łaziliśmy do kina, później do akademika na nocne rozmowy o kinie i bardzo, ale to bardzo często towarzyszyła nam muzyka Niemena. Z tego powodu mam ogromny sentyment do jego twórczości.


Paolo Sorrentino <3
007
Neil Young: Czy Bóg się złości, dlatego że stworzył ludzi, którzy później okazali się... ludźmi...
Jim Jarmusch: ... pojebami. Tak.

Offline

 

#10 2011-04-12 22:35:31

Demonaz

Gość

Re: Czesław Niemen

Ja cały czas lubię posłuchać tego Pana , takie klimaty nigdy się nie nudzą.

 

#11 2011-04-13 16:27:24

Black Tree

User

Skąd: Prusy Książęce
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 320
Preferowany styl: depresyjnomizantropijny
Ulubione zespoły : są ulubione
Ulubione zespoły pt. 2: ze słowem Satan w tytułach
LastFM: Seev

Re: Czesław Niemen

hard napisał:

Black Tree napisał:

Może dzięki temu występowi ludzie przypomną sobie twórczość Czesława:(

A ty znasz cos poza tym big bitowymi hiciorami Niemena? Najpierw sam sie zaznajom z Niemen potem innych pouczaj.... Na poczatek mozes zposluchac wspomiany nizej Idée Fixe - mieszanka fusion i bardzo oryginalnej, Niemenowskiej elektroniki (ale dla kogos kto nie wychodzi za czesto poza rock moze byc troche "niezrozumialy")

gon sie leszczu:P

Offline

 

#12 2011-04-13 16:46:17

hardfan91

Gość

Re: Czesław Niemen

Black Tree napisał:

gon sie leszczu:P

I wez tu czlowieku wyciagnij pomocna dlon drugiemu czlowiekowi....

 

#13 2012-01-20 09:30:11

Komosa

User

Zarejestrowany: 2011-08-22
Posty: 10

Re: Czesław Niemen

Bardzo lubię jego muzykę. Chociaż on sam może nie do końca mnie przekonuje jako osoba (widziałam sporo wywiadów z nim, zdaje się stawiać siebie nieco ponad innych - jego prawo, a moja ocena), ale jako artysta Czesław Niemen jest dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o polską muzykę (tuż za nim są progresywni Skaldowie i Klan). Szczególnie lubię "Enigmatic", "Katharsis" i tzw. "Czerwony album". Polecam Niemena każdemu, kto chce poznać "Norwida polskiej muzyki". Pozdrawiam

Offline

 

#14 2012-08-26 16:13:37

 Obrut

User

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-08-26
Posty: 136

Re: Czesław Niemen

Czesław Niemen to mój mistrz. W sumie nie mam ulubionej piosenki, ale wypiszę kilka zajebistych
"Sen końca i początku", "Aerumnarum Plenus", "Co się stało matko z moim snem", "Jeszcze sen", "Spodchmurykapelusza", "Co po nas", "Wiem, że nie wrócisz" tu w mojej ulubionej wersji
http://www.youtube.com/watch?v=62PAHfHxpS0
dodam jeszcze "Śnieżną elegię"
Właściwie to mogłabym jeszcze wymieniać, ale dużo tego. =o

Jak Hera napisała, w każdym programie ktoś musi zaśpiewać "Dziwny jest ten świat" i właściwie wkurza mnie to. xD Po kiego grzyba oni się pchają do tej piosenki? =[
Co do samej piosenki muszę stwierdzić, że słucham bardzo, bardzo rzadko. Właściwie sama z siebie jej nigdy nie puszczam. Jakby trochę mi się przejadła.


I ziemia stoi - i wieków otchłanie,
I wszyscy żywi w tej chwili,
Z których i jednej kostki nie zostanie,
Choć będą ludzie, jak byli...

Offline

 

#15 2013-01-30 09:14:41

mariuszgr4

User

Zarejestrowany: 2012-12-01
Posty: 41
WWW

Re: Czesław Niemen

A co sądzicie o płytach typu "tribute to..."? Nowa jakość czy brak pomysłu na własną? Ja mam mieszane uczucia.
Taką wydał Soyka "W hołdzie Mistrzowi", promuje ją trasą koncertową.
Pojawia się na scenie nawet gitarzysta Niemena, Tomasz Jaśkiewicz.
Na koncercie popłynęły, jak to ładnie określił Soyka, "pieśni piękne obiektywnie". I to zarówno te bardzo oczywiste, jak "Dziwny jest ten świat" czy "Jednego serca", jak i te rzadziej przypominane.
Trzeba oddać Soyce, że dawał swoim znakomitym muzykom pograć (Alek Korecki-saks, Ziut Gralak-trąbka, Przemek Greger-gitara, Marcin Lamch-kontrabas, Kuba Sojka-perkusja i Zbyszek Uhuru Brysiak-perkusjonalia)  – każdy miał swoje pięć minut, a momentami koncert przeradzał się w jam session. Wydaje mi się, że do piosenek Niemena wokalista podszedł z większą pokorą i dyscypliną niż do swoich utworów, gdzieś znikała ta – dla mnie przynajmniej - nieznośna maniera i zakochanie we własnym głosie. Czy Niemenowi by się podobało? Tego się już nie dowiemy. Koncert opisuję na blogu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz