Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#31 2011-05-11 01:22:19

FreakOfNature

Gość

Re: Bruce Dickinson

A mi się tam podoba Jego głos. ;]

 

#32 2011-09-11 20:31:45

StalowyElfik

Gość

Re: Bruce Dickinson

Dla mnie jest już legendą...może nie ma "pięknego" głosu, ale kto powiedział, że lubię "piekne" głosy? Charyzmatyczny, oryginalny, przyjemny... Iron Maiden to kolejny zespół którego słucham od dziecka i dla mnie bez tego lotnika nie ma Maidenów

 

#33 2011-12-04 13:51:25

 Iron Majden

User

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 81
Preferowany styl: Heavy, progresywny, symfoniczn
Ulubione zespoły : Iron Maiden, Within Temptation
Ulubione zespoły pt. 2: Nightwish, Sabaton, Scorpions

Re: Bruce Dickinson

Mój ukochany wokalista, nie słyszałam lepszego. Ogromna moc, cudowna barwa (której nie wiem, jak można nie lubić, no ale ok, gusta są różne. Mi na przykład nie podchodzi głos Ozzy'ego, którym ludzie się zachwycają), duża skala (trzy i pół oktawy, z falsetem cztery, to naprawdę coś). No i świetnie się bawi głosem, na przykład kocham "strange illusion" z koncertowych "Hallowed Be Thy Name" (3:3.
http://www.youtube.com/watch?v=NSLbhL0e5rg
A znalazłam tylko jeden jego zły występ, ale to na baaaardzo trudnym utworze - "Aces High". Mimo, że śpiewając nie mam problemu z większością utworów, to ten jest dla mnie koszmarem.
http://www.youtube.com/watch?v=dh2rNd1YoKY
Tutaj Bruce'owi poszło okropnie, ale dużo lepiej zaśpiewał chociażby na "Flight 666"
http://www.youtube.com/watch?v=COvCPJGjaiE


StalowyElfik napisał:

Dla mnie jest już legendą...może nie ma "pięknego" głosu, ale kto powiedział, że lubię "piekne" głosy? Charyzmatyczny, oryginalny, przyjemny... Iron Maiden to kolejny zespół którego słucham od dziecka i dla mnie bez tego lotnika nie ma Maidenów

Większość wokalistów metalowych nie ma "pięknych" głosów, to złe słowo. Ale akurat Bruce umie zaśpiewać ładnie. Trzeba dowodów? Proszę bardzo .
http://www.youtube.com/watch?v=tyFTCLiKecs
Ale jednak wolę go w takiej typowo metalowej wersji, gdzie w pełni wykorzystuje niesamowitą moc swojego głosu. Ale jak widać, tak też potrafi. I dobrze, wszechstronny wokalista. Natomiast zgodzę się, że jest charyzmatyczny - wspaniały frontman. I sprawia wrażenie bardzo sympatycznego człowieka. Steve jest mózgiem, a Bruce sercem Maiden. Oczywiście pozostali też się baardzo liczą, ale zespół osiągnął sukces w dużej mierze dzięki tym dwóm panom.
Tak na marginesie, to ze względu na to, iloma dziedzinami Bruce się zajmuje, nazywam go "DaVincim naszych czasów".

Ostatnio edytowany przez Iron Majden (2011-12-04 14:02:00)


"We live for the magic in the sound, disorted guitars are breaking ground. (...) The passion of metal drives us forth, the best heavy metal comes from the north. The powerful tunes, spectacular shows, the audience screams in ecstasy..." - Sabaton - "Metalizer"

Offline

 

#34 2011-12-04 13:59:41

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Bruce Dickinson

Można nie lubić jego głosu tak jak można nie lubić głosu Ozziego. Ale ja lubię obu.

Czy ktoś słuchał Samson, pierwszego zespołu Dickinsona? Jakieś opinie?

A tak z innej beczki. On jako człowiek jest niesamowity. Ikona metalu, pilot samolotów pasażerskich i chyba jeszcze jakieś sukcesy w szermierce odniósł.

Ostatnio edytowany przez XerX (2011-12-04 14:00:21)


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#35 2011-12-04 14:11:16

 Iron Majden

User

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 81
Preferowany styl: Heavy, progresywny, symfoniczn
Ulubione zespoły : Iron Maiden, Within Temptation
Ulubione zespoły pt. 2: Nightwish, Sabaton, Scorpions

Re: Bruce Dickinson

XerX napisał:

Można nie lubić jego głosu tak jak można nie lubić głosu Ozziego. Ale ja lubię obu.

Wiem, że można. Ale dla mnie to niezrozumiałe, może dlatego, że jestem fanatyczką Bruce'a i Maidenów .

XerX napisał:

Czy ktoś słuchał Samson, pierwszego zespołu Dickinsona? Jakieś opinie?

Słyszałam kilka utworów Samsona, kiedyś pewnie przesłucham więcej. Polecam "Communion" (coś zupełnie innego, niż Ironi). A nie, żebym się czepiała, ale Bruce przed Samsonem śpiewał jeszcze w kilku zespołach, tylko to były takie bardziej amatorskie.

A tak na marginesie - Bruce na początku chciał być perkusistą. Ciekawe jak by to brzmiało. Niestety, nie mogę znaleźć żadnego nagrania.

Jeszcze co do szermierki - taak, sukcesy odnosił, chyba nawet mistrzostwo Anglii czy coś takiego. Miał nawet jechać na olimpiadę, ale miał wtedy trasę koncertową. A chyba cały zespół nie mógłby jej przełożyć dlatego, że wokalista chce pojechać na igrzyska.

Ostatnio edytowany przez Iron Majden (2011-12-04 14:13:59)


"We live for the magic in the sound, disorted guitars are breaking ground. (...) The passion of metal drives us forth, the best heavy metal comes from the north. The powerful tunes, spectacular shows, the audience screams in ecstasy..." - Sabaton - "Metalizer"

Offline

 

#36 2011-12-04 14:26:49

 Szymonoslaw

Laserowy Lotos rangi 5.

Zarejestrowany: 2011-11-27
Posty: 1339
Preferowany styl: Kraul
Ulubione zespoły : same oklepane

Re: Bruce Dickinson

Kiedyś jego głos  mnie irytował, teraz jednak go uwielbiam. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy może to dlatego, że od pewnego czasu częściej słucham Ironów niż przedtem, grunt, że już mi się podoba.

Ostatnio edytowany przez Szymonoslaw (2011-12-04 14:27:07)


http://31.media.tumblr.com/tumblr_m5naeweCGA1rqrf25o1_400.gif

Offline

 

#37 2011-12-05 18:47:52

 Iron Majden

User

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 81
Preferowany styl: Heavy, progresywny, symfoniczn
Ulubione zespoły : Iron Maiden, Within Temptation
Ulubione zespoły pt. 2: Nightwish, Sabaton, Scorpions

Re: Bruce Dickinson

A Waszym zdaniem w jakich utworach Bruce najbardziej się popisał? Według mnie "Hallowed Be Thy Name", "Aces High", "Gangland" (sam utwór na tle innych wypada słabo, ale Bruce właśnie tutaj wydobył swoją najwyższą nutę), "Children of the Damned", "Run to the Hills" (trudny refren i to, co wyczynia z głosem po solówce - zaczyna od niskiego dźwięku, przechodzi na coraz wyższe i kończy screamem), "Paschendale" (bardzo emocjonalnie zaśpiewał, no i podoba mi się tamto wyciąganie w ostatnim refrenie), "Dance of Death" (tu mnie rozbraja moment "when you're lying in your sleep, when your lying in your bed, and you wake from your dreams to go dancing with the dead"), "No More Lies" (szczególnie refren), "Believil" (gdzie Bruce używa około trzech oktaw)... Pewnie o czymś zapomniałam.


"We live for the magic in the sound, disorted guitars are breaking ground. (...) The passion of metal drives us forth, the best heavy metal comes from the north. The powerful tunes, spectacular shows, the audience screams in ecstasy..." - Sabaton - "Metalizer"

Offline

 

#38 2011-12-05 18:56:27

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: Bruce Dickinson

Trudno mi odpowiedzieć na takie pytanie, ale obecnie mój ulubiony utwór IM (i wokal ma w tym swój udział) to The Legacy z Matter...


A to szybko wyśpiewane "when you're lying in your bed..." jest świetne.

Ostatnio edytowany przez XerX (2011-12-05 18:57:43)


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#39 2011-12-05 19:05:41

 Iron Majden

User

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 81
Preferowany styl: Heavy, progresywny, symfoniczn
Ulubione zespoły : Iron Maiden, Within Temptation
Ulubione zespoły pt. 2: Nightwish, Sabaton, Scorpions

Re: Bruce Dickinson

XerX napisał:

Trudno mi odpowiedzieć na takie pytanie, ale obecnie mój ulubiony utwór IM (i wokal ma w tym swój udział) to The Legacy z Matter...


A to szybko wyśpiewane "when you're lying in your bed..." jest świetne.

W tym fragmencie "DoD" kiedyś nie byłam w stanie wyrobić na dykcję . A teraz prawie zawsze rytmicznie się gubię w "i ran like hell faster than the wind".
Z "AMoLAD" najbardziej lubię "Brighter Than a Thousand Suns".
Jeszcze zapomniałam o innym popisie Bruce'a - "Flight of Icarus".


"We live for the magic in the sound, disorted guitars are breaking ground. (...) The passion of metal drives us forth, the best heavy metal comes from the north. The powerful tunes, spectacular shows, the audience screams in ecstasy..." - Sabaton - "Metalizer"

Offline

 

#40 2012-02-01 19:48:25

DIO

Gość

Re: Bruce Dickinson

Są 2 utwory Ironów przez które zacząłem bardziej "doceniać/lubić wokalnie" Dickinsona.
Są to mianowicie "Blood Brothers" - szczególnie w wersji Live z Rock in Rio (W tym utworze czuć moc jego wokalu) jak i "Run to the Hills" (szczególnie końcówka jak się "drze" ).
Pewnie jest więcej podobnych utworów, ale całej dyskografii Ironów nie znam. Jak na razie słucham tylko płyt live.
Ale na pewno Bruce Dickinson jest wysoko w moim rankingu wokalistów.

 

#41 2012-02-01 22:08:06

zuzana9

Gość

Re: Bruce Dickinson

Jak można nie docenić takiego artysty, zasługuje by nazwać go artystą. Lubie ten zespół bardziej niż kiedyś, może przez to że obecnie kręcą mnie klimaty tamtych czasów, głos Dickinsona skutecznie  mnie w nie wprowadza. Jak mam wymienić jakieś konkretne tytuły to  Run to the Hills oczywiście,w niej pierwszy raz go usłyszałam, może do tego No more lies, lubię sobie z nim pokrzyczeć "no more lies"

 

#42 2012-02-02 11:33:48

 Ghost of War

User

32657584
Skąd: Slayerland
Zarejestrowany: 2011-11-25
Posty: 200
Preferowany styl: Thrash Metal/Hard Rock
Ulubione zespoły : Slayer, Black Sabbath, KAT
Ulubione zespoły pt. 2: Megadeth, Led Zeppelin
LastFM: lastfm.pl/user/TommygunPL94

Re: Bruce Dickinson

Rewelacyjny wokalista, ale dla mnie jego czysty i potężny wokal jest czasami aż za przyjemny i za słodki. Przeżyłem tą sytuację z albumem Somewhere in Time i do dzisiaj nie jestem wstanie tego albumu przetrawić. Mimo to uwielbiam go, zarówno za twórczość solową jak i w Iron Maiden (zwłaszcza album Seventh Son of a Seventh Son). Lepiej go odpowiednio dawkować(znaczy nie słuchać do przesady), bo inaczej będzie trzeba go odreagować  w postaci drzyj mordy Aray'i lub "brudasa" Lemmy'ego i  "Corpsegrindera"


______
SLAYER!!!

"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej."

Offline

 

#43 2012-02-02 22:17:36

 Iron Majden

User

Skąd: Wejherowo
Zarejestrowany: 2011-12-04
Posty: 81
Preferowany styl: Heavy, progresywny, symfoniczn
Ulubione zespoły : Iron Maiden, Within Temptation
Ulubione zespoły pt. 2: Nightwish, Sabaton, Scorpions

Re: Bruce Dickinson

A ja Bruce'a mogę słuchać w nieskończoność, nigdy nie mam dość .


"We live for the magic in the sound, disorted guitars are breaking ground. (...) The passion of metal drives us forth, the best heavy metal comes from the north. The powerful tunes, spectacular shows, the audience screams in ecstasy..." - Sabaton - "Metalizer"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Villa Sophie Ă  Sassara Pk 12 Bangui https://www.hotels-world.pl