Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-21 11:21:40

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Industrial Metal/Indutstrial Rock

Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.
Termin industrial metal służy do opisu muzyki grup, które poza standardowym dla muzyki metalowej zestawem instrumentów (jedna lub dwie gitary, bas, perkusja, wokal) w dużym stopniu wykorzystują także elektronikę. Często zamiast perkusji wykorzystywany jest automat perkusyjny, tworzący odhumanizowaną, mechaniczną, "fabryczną" atmosferę utworów. W muzyce wielu wykonawców zaliczanych do industrial metalu, znajdują się także elementy typowe dla innych gatunków muzyki, np. nu metalu, post-punka, techno, itp.
Do najważniejszych zespołów industrial metalowych zalicza się m.in.: Ministry (muzyka z płyty Psalm 69 i następnych), Godflesh, Pitch Shifter wyznaczających granice gatunku. Współcześnie wiele zespołów wykorzystuje motywy charakterystyczne dla tego rodzaju muzyki, przy czym chodzi głównie o połączenie ostrego, metalowego brzmienia gitar z elektroniką. Dość charakterystyczna jest tu muzyka wykonywana przez zespół Fear Factory, którego muzyka, w wielu punktach nie odbiegająca od deathmetalowego standardu, urozmaicona jest bardzo mechanicznym brzmieniem perkusji oraz wyeksponowanymi partiami klawiszy. W niektórych wypadkach wpływy muzyki industrialnej mieszają się z wpływami muzyki techno, co ze względu na zbliżone instrumentarium jest czasami dość trudne do rozróżnienia.
Czasem mianem industrial metalu określa się muzykę, wykonywaną przez zespoły takie jak Das Ich, Rammstein oraz Marilyn Manson, które jednak nie należą do typowych przedstawicieli gatunku, lecz grup wykorzystujących pewien charakterystyczny zestaw instrumentalny bądź pewne typowe dla industrial metalu motywy, brzmienie, itp. Na przykład zaliczany czasem do industrial metalu Rammstein rzadko wykorzystuje sample, nie używa też automatu perkusyjnego, niemniej jednak ze względu na bardzo mechaniczną rytmikę utworów bywa czasami zaliczany do tego rodzaju muzyki.

Rock industrialny jest stylem muzyki rockowej, powstałym po koniec lat 70. XX wieku poprzez połączenie eksperymentów i brzmień industrialu z charakterystycznym dla rockowych stylów, takich jak punk czy metal, ciężkim brzmieniem gitar.
Termin "rock industrialny" pojawił się już na początku lat 80. i początkowo używany był przez zwolenników klasycznego industrialu na określenie muzyki grup takich jak Swans, Front 242 czy Die Krupps, charakteryzującej się głośnymi, mechanicznymi partiami perkusji i bardziej tradycyjną strukturą i melodyką utworów. W rzeczywistości muzyka ta bliższa była kształtującej się w tym czasie scenie elektroniczej muzyki tanecznej; termin dość szybko został uznany za nieadekwatny i wyszedł z użycia, zastąpiony przez "EBM".
Właściwy nurt rocka industrialnego zaczyna się krystalizować w drugiej połowie lat 80., kiedy grupy takie jak Ministry i KMFDM, opierając swoją muzykę na partiach gitar elektrycznych, łączą muzykę industrial z metalem, tworząc nurt metalu industrialnego. Trent Reznor, nagrywający jako Nine Inch Nails, dodał do tak powstałej muzyki elementy glam rocka i muzyki new wave.
W swych początkach rock industrialny był częścią integralną ówczesnej kultury industrial i podział pomiędzy nim, a innymi podgatunkami tej muzyki był płynny; wiele grup kojarzonych z innymi gatunkami industrialu (np. Skinny Puppy, Front Line Assembly) nagrywało albumy w tej estetyce. Jednakże w latach 90. muzyka grana przez zespoły zaliczane do tego gatunku zbliżyła się bardziej do metalu i rocka alternatywnego; stało się to po tym, jak sukces medialny niektórych artystów rocka industrialnego (Nine Inch Nails, Marilyn Manson) wywołał zainteresowanie nim wśród słuchaczy i twórców tych stylów.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2010-02-14 14:24:23

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Nine Inch Nails, Pain... To jest dopiero COŚ!!! Ta muzyka rozwala mnie na łopatki ;D


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#3 2010-02-16 09:18:01

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Moi faworyci to PAIN, Gothminister, Dope Stars Inc., Dope, Deathstars no i późna twórczość Samaela. Uwielbiam wymieszanie elektroniki z metalem. Ten typ muzyki mi się taki żywy wydaje


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#4 2010-02-16 09:20:30

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Samael : )

Dope znam za mało, czas się doedukować ;/

Ostatnio edytowany przez margoQ (2011-11-23 09:34:19)


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#5 2010-02-16 14:24:21

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Za bardzo nie trawię industrialu. Słucham tylko Rammstein, a Samaela wolę od black'owej strony.

Offline

 

#6 2010-05-27 00:06:15

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

industrial ma ten minus że jest na jedno kopyto robiony zazwyczaj a co za tym idzie szybko się nudzi


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#7 2010-09-19 17:31:45

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Dziwne, że w takim temacie nikt poza Wikipedią nie wymienił tak fundamentalnych kapel jak Godflesh, Ministry czy Killing Joke. Padły nazwy jak Pain, Nine Inch Nails i słusznie ale już wymienianie takich kapel Rammstein lub Samael które nie bardzo wiążą się z Industrialem czy wreszcie podawanie nazw typu Gothminister, Deathstars świadczy o poznawaniu gatunku od dupy strony.


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#8 2010-11-15 22:38:22

panidetox

Gość

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Dziwne , ze nie padly takie nazwy jak Tim Skold , Einstürzende Neubauten,Filter, Stabbing Westward, God Lives Underwater, Fear Factory i tak mozna wymieniac i wymieniac do jutra , to czego nie podaje juz wikipedia..
Mozna tez podac polskie nazwy, chociaz to nadal gleboki underground : (


kudlaty_szeffu napisał:

industrial ma ten minus że jest na jedno kopyto robiony zazwyczaj a co za tym idzie szybko się nudzi

Troszke bym sie klocila : P
Industrial jak sama nazwa mowi nasladuje dzwieki znane z otaczajacego nas swiata . Przemysl czyli muzyka brzmiaca jak maszyny, elektroniczne urzadzenia, jak dzwieki zza okna wielkich miast.. Industrial czerpie z hałasu, muzyki eksperymentalnej a INDUSTRIAl metal /rock to polaczenie ciezkich gitar i tego wszystkie co juz wymienilam w industrialu.
Ciezko wiec mowic o robieniu czegos na jedno kopyto przy industrialu, ktory ma tyle inspiracji i jest awangardowym stylem , a co dopiero w polaczeniu z metalem ! : )
Predzej mozna powiedziec, ze black metal sie skonczyl, bo od 20 lat brzmi tak samo..
Mam nadzieje, ze nawrocilam Pana Kudlatego, bo chyba na zle kapele trafil

 

#9 2011-10-06 18:52:35

Aursaria

Gość

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Lubię bardzo.
Z klasyków niestety znam tylko i wyłącznie Ministry. Poza tym to Rammstein (sami często powtarzają, że uwielbiają elektronikę, więc jednak z indrustialem mają coś wspólnego) i Marilyn Manson.

Idę przesłuchać wymienione przez Was zespoły...

 

#10 2011-10-06 20:23:34

 badmaker

User

1018877
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2010-06-23
Posty: 161
Preferowany styl: Metalcore/Melodeath
Ulubione zespoły : Children Of Bodom
Ulubione zespoły pt. 2: Katatonia
LastFM: rider_bass
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

Z industrialu to właściwie lubię tylko Pain


http://www.facebook.com/hoursinciteme
'There are no flowers on your grave' - Amorphis

Offline

 

#11 2011-11-23 09:43:39

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Industrial Metal/Indutstrial Rock

W kategorii industrial, pierwsze skrzypce, jak dla mnie, wiedzie NIN, bezsprzecznie i kategorycznie. Pain, Apoptygma Berzerk, Dope, Oomph! to dalsze miejsca. Jednakże zdecydowanie nie trawię Rammsteina. Dlaczego? Hm... Ostatnio oglądałam coś w stylu: "Godzina z Rammstein" (niestety nie pamiętam, jaki dokładnie program miał tytuł), w każdym bądź razie przez cały czas leciały kolejne kawałki tego zespołu, poprzedzone krótkim komentarzem jednego z Ich muzyków. Poza na prawdę nielicznymi kawałkami jak "Du Hast" nie było czego słuchać. Kiedyś drażnił mnie język niemiecki, którego zwyczajnie nie znałam i nie rozumiałam, uważałam za twardy i nie-do-słuchania i może też dlatego przez długi czas podchodziłam do nich, jak do jeża. Jednakże muszę teraz przyznać, że nie to było kluczem, albowiem nie mam problemu z akceptacją, a wręcz fascynacją takimi zespołami jak Lacrimosa, DarkSeed, czy L'ame Immrtelle, których repertuar jest niemieckojęzyczny. Myślę, że - jak dla mnie - Rammstein ma "za mało industrialu w industrialu". Do tego nadal nie mam przekonania do wokalu.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Sri Lanka