Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2010-01-22 11:17:40

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

DragonForce

DragonForce (czasami nazwa zapisywana jako Dragonforce) - zespół muzyczny z Londynu grający power metal.
Zespół został założony we wrześniu 1999 roku i wcześniej znany jako DragonHeart. Zespół zmienił nazwę w grudniu 2001 roku, by uniknąć pomyłek z innym zespołem, firmą fonograficzną i filmami pod tymże tytułem.
Zespół tworzy dwóch gitarzystów Herman Li i Sam Totman, wokalista ZP Theart i klawiszowiec Vadim Pruzhanov. Ten skład został uzupełniony przez basistę Adriana Lamberta i perkusistę Davida Mackintosha. Muzycy pochodzą z wielu regionów świata- Hongkongu, Anglii, Nowej Zelandii, RPA, Ukrainy.
Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl wyewoluował i stworzyli charakterystyczne dla siebie brzmienie. Poprzez połączenie wielu gatunków muzycznych, jak np. heavy metalu, power metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu, hard rocka, a także muzyki z gier komputerowych. Swą twórczość zespół określa jako ekstremalny power metal.
Dobrze znana w metalowym podziemiu przez kilka lat, grupa zaczęła od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte ponad pół miliona razy. DragonForce koncertował, towarzysząc takim zespołom jak Halford, Stratovarius czy Virgin Steele i grając koncerty w Anglii, nie mając jeszcze nagranego albumu.
Ich debiutancki album, Valley of the Damned, uplasował się na trzeciej pozycji na liście Burn! w Japonii (pierwszy był Marilyn Manson, drugie miejsce zajął zespół Helloween). Potem zespół został zaproszony na pierwszą trasę do Azji Południowo-Wschodniej, gdzie mieli swoje własne show w Tajlandii, grali przed Helloween w Japonii i zagrali przed zaproszoną publicznością na Tajwanie.
http://img51.imageshack.us/img51/7391/logodragonforce.jpg
http://img51.imageshack.us/img51/5393/dragonforce2.jpg

Skład:
ZP Theart - śpiew (od 1999)
Herman Li - gitara prowadząca/rytmiczna, wokal wspierający (od 1999)
Sam Totman - gitara prowadząca/rytmiczna, wokal wspierający (od 1999)
Fred Leclercq - gitara basowa, wokal wspierający (od 2006)
Vadim Pruzhanov - instrumenty klawiszowe, wokal wspierający (od 2001)
Dave Mackintosh - perkusja, wokal wspierający (od 2004)

Dyskografia:
Valley of the Damned (2003)
Sonic Firestorm (2004)
Inhuman Rampage (2006)
Ultra Beatdown (2008)

Oficjalna strona zespołu:
http://www.dragonforce.com/

Oficjalny MySpace zespołu:
http://www.myspace.com/dragonforce


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2010-02-05 20:35:16

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Re: DragonForce

Widziałam na MOR 2009, świetnie brzmią na żywo.
Tym mnie zdobyli :
http://www.youtube.com/watch?v=lRt54xjI … re=channel


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#3 2010-02-05 20:48:50

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: DragonForce

Jedna z moich ulubionych kapel. Solówki łączone, no po prostu wirtuozja. Li wymiata miażdżą jego miny przy solówkach xDxDxD


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#4 2010-02-06 14:31:38

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: DragonForce

To przez Ciebie kudłaty po nich sięgnęłam jak zapodałeś ich w 'Doremifasolówce'. Trzeba przyznać, że wiosłowi grają jak nie z tego świata. Grają na najwyższym poziomie pod każdym względem. I tutaj plusy się kończą, bo cała reszta jest do kitu. Wszystkie utwory są takie same, różnią się tylko solówkami. Wokalista jest beznadziejny, jak nie ma co śpiewać to wyje łoooohooooohoooooohoooo prawie w każdej piosence! Perkusista gra ten sam bit przez całą płytę. Ogólnie masakra. Przewijam tylko na solówki.

Offline

 

#5 2010-02-06 14:48:24

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: DragonForce

może i tak ale i tak ich uwielbiam. czekam na nową płytę


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#6 2010-05-06 17:17:23

mistery_18

Gość

Re: DragonForce

Dostałam dyskografie od kolegi i bardzo mi się spodobała:) Nie słucham nałogowo, ale jak dla mnie jeśi chodzi o ten gatunek najlepsi.

 

#7 2010-05-07 17:17:00

 ryba969

User

2760045
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 428
Preferowany styl: Power,GrindCore,Death/Black
Ulubione zespoły : Korpiklaani,Hunter,Kataklysm
Ulubione zespoły pt. 2: Hammerfall
LastFM: lastfm.pl/user/fish_from_hell

Re: DragonForce

Wymiatają , Raz grają piekielnie szybkim tempem , a raz balladka np Trail Of Broken Hearts  czy Dawn over A new World , Black Fire  Zresztą kto słucha ten wie jakie kawałki są najlepsze


Theravada Buddhism

Offline

 

#8 2010-05-08 11:51:43

MMarzec

Gość

Re: DragonForce

Odnosząc siedo jednego z przedmówców: perkusista gra w porywach 3 bity na krzyż, bo power metal w tempie 200 wię do tego sprowadza, wokal jest dobry (chyba ze ktoś ma namiary na vdeo z koncertu gdzie łapie boki to proszęmi podesłać link ) Ogólnie uważam że ich kawałki są dość powtarzalne, bo ilość patentów na granie w takich tempach jest dośćograniczona, nie mniej w muzyce szukam zwykle wirtuozerii, a ci goście ją jak najbardziej prezentują jedyne co mnie boli to zę klawisze brzmią tu z reguły jak muzyka do gier ala Mario ale można to wybaczyćjak zaczną grać solo

Ostatnio edytowany przez MMarzec (2010-05-08 11:52:04)

 

#9 2010-05-08 12:01:02

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: DragonForce

DragonForce ma według mnie jednych z najlepszych wioślarzy na świecie. to co robią z gitarami jest po prostu niewyobrażalne. i potrafią świetnie improwizować


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#10 2010-05-08 16:50:47

MMarzec

Gość

Re: DragonForce

owszem, grają doskolane, obiektywnie jednak muszę przyznać że poza sztandarowymi kawałkami czasem nie ma wielkich różnic czekam na okazję ażusłyszę ich live, no bo w studiu solóka na 2  gitary i klawisze + blasty jednocześnie to jedno, a zobienie tego na żywo to inna sprawa, ale mam nadzieję że jak jużsiedoczekam to zawiedziony nie będe

 

#11 2010-05-08 17:00:02

 ryba969

User

2760045
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 428
Preferowany styl: Power,GrindCore,Death/Black
Ulubione zespoły : Korpiklaani,Hunter,Kataklysm
Ulubione zespoły pt. 2: Hammerfall
LastFM: lastfm.pl/user/fish_from_hell

Re: DragonForce

Faktycznie pomiędzy kawałkami nie ma zbyt wielkiej różnicy, przypuszczam że dla kogoś nieobeznanego w zespole byłoby problemem rozpoznać dwa różne kawałki


Theravada Buddhism

Offline

 

#12 2010-05-09 10:24:17

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: DragonForce

też tak sądze. rozmawiałem z dwoma osobami, które na żywo widziały i powiedziały jedno:
NIEWYOBRAŻALNE CO ROBIĄ Z WIOSŁAMI. LI MIAŻDZY CYCE


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#13 2010-06-20 16:43:19

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: DragonForce

Nie ma to jak masturbacja na gryfie ; ) Chętnie bym ich zobaczył na żywo.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#14 2010-08-11 14:12:33

tarakum

Gość

Re: DragonForce

Wielbie wielbie ten zespół, duzo fajnych piosenek, herman lie jest rzeznikiem w swoim fachu, throug in flames wymiata teledysk sobie zobaczcie http://www.youtube.com/watch?v=NmN0DES4ZqM.... jak zlapal za strune i ciagnal gitare do gory to bylo piekne... no i cenie ich za najtrudniejsza piosenke do zagrania w guitar hero...

 

#15 2011-06-17 20:11:20

mdln

Gość

Re: DragonForce

Through the fire and flames z tym kawałkiem kojarzy mi się Dragonforce, i jeśli chodzi o tytuły to znam chyba tylko ten... Reszta chyba pozostanie bez tutyłu z moją pamięcią. Grają bardzo fajnie tylko wokal średnio mi odpowiada w niektórych piosenkach, tak jakoś. Wiem, wybredna jestem ale ogólnie dobrą muzykę robią.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels-in.com hotels-world.pl