Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-11-23 22:00:01

beatag60

User

4568638
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2009-11-04
Posty: 321
Ulubione zespoły : Nightwish
WWW

Katatonia

Szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metal.

Obecny skład zespołu
Jonas "Lord Seth" Renkse - śpiew
Anders "Blakkheim" Nyström - gitara elektryczna, główny kompozytor zespołu
Fredrik "North" Norrman - gitara elektryczna
Mattias "Kryptan" Norrman - gitara basowa
Daniel Liljekvist - instrumenty perkusyjne, dodatkowy śpiew

Albumy
Dance of December Souls (1993)
Brave Murder Day (1996)
Discouraged Ones (1998)
Tonight's Decision (1999)
Last Fair Deal Gone Down (2001)
Viva Emptiness (2003)
The Great Cold Distance (2006)
Night Is the New Day (2009)

http://katatonia.com/

I to co najbardziej lubię:
http://www.youtube.com/watch?v=ZPSGS-ymseI

Ostatnio edytowany przez beatag60 (2010-06-20 20:07:05)


Nightwish Music is medicine for my life!

Offline

 

#2 2009-11-24 15:21:14

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Katatonia

Katatonia to jeden z moich ulubionych zespołów. Albumy "Dance of December Souls" i "Brave Murder Day" są u mnie w czołówce. Zrówno black metalowy growl Renske jak i death metalowy Akerfelda przypadły mi do gustu. Zachwyciły mnie rozbudowane, klimatyczne i dopracowane w szczegółach utwory (mam tu na myśli w szczególności "12", "Tomb of Insomnia" oraz "Murder"). Dwie epki wydane w tym czasie: "For Funerals to Come" i "Sounds of Decay" (nie wymienione w spisie) nie odbiegają w formie i trzymają równie wysoki poziom.
Niestety......wiele grup stylistycznie odeszło od grania doom'u i Katatonia nie jest tu wyjątkiem. Co prawda nadal graja dobrze, wiele utworów podoba mi się, ale nie przeżywam już takiej fascynacji Katatonią grającą ponurego rocka/metalu jak dane mi było za czasów "BMD". Być może chcieli pójść tą samą drogą co Anathema, której wyszło to jednak ciut lepiej.
Warto też przesłuchać dwie płyty October Tide, który jest projektem Jonasa i Andersa. Pierwsz płyta brzmi podobnie do "BMD", lecz jest bardziej melodyjna, a druga bardzo opethowo;]

Ostatnio edytowany przez FurFur (2010-01-17 12:24:37)

Offline

 

#3 2009-11-29 22:30:32

 DeadEmotion

Secret Apprentice

6891280
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 509
Preferowany styl: Metal, deathcore, elektronika
Ulubione zespoły : Paradise Lost
WWW

Re: Katatonia

"Endtime" mnie powala na łopatki.


http://imagegen.last.fm/marduk91alt/recenttracks/marduk91.gif
Smile for the camera!

Offline

 

#4 2009-11-29 22:48:30

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Katatonia

Skoro Cię powala na łopatki to mógłbyś napisać o nim więcej niż jedno zdanie;/ Wysil sie trochę, kawał chłopa z Ciebie przecie...;>

Offline

 

#5 2010-04-05 16:15:43

stelline

Gość

Re: Katatonia

Świetnie grają, moim ulubionym albumem jest The Great cold distance. Wspomniana piosenka My twin wymiata, poza tym July, Deliberation...ah. Lubię też Viva emptiness i One year from now, Omerta...dużo by można pisać.

October tide też przesłuchałam, nie mam zastrzeżeń.

 

#6 2010-04-19 21:47:09

hhhaczyk

Gość

Re: Katatonia

generalnie miazga,jeden z prekursorów gatunku,czemu w dziale inne?nie rozumiem.łorewer,tak czy inaczej takiego klimatu nie posiada zaden inny band

 

#7 2010-04-20 14:49:15

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Katatonia

Dlatego, bo już dawno przestali grać doom i większość ich płyt zawiera muzykę niedającą zakwalifikowac się do żadnego innego działu na tym forum.

Offline

 

#8 2010-04-20 15:07:06

hhhaczyk

Gość

Re: Katatonia

Korn tez juz nie gra nu-metalu,odziwo dalej w owym dziale sie znajduje

 

#9 2010-04-20 15:10:18

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Katatonia

Katatonia wydała na dobrą sprawę tylko 2 doom metalowe płyty, nie licząc jeszcze 2 epek. Bardzo lubie katatonię i też wolałabym, żeby bardziej doceniono ich wcześniejsze nagrania, ale tak się składa, że bardziej znani są ze swoich łagodniejszych płyt.

Offline

 

#10 2010-06-28 12:05:07

Katarakta_

Gość

Re: Katatonia

Nie należe to wielkich fanek Katatonii, ale gdy ją usłyszałam poraz pierwszy od razu spodobał mi się klimat ich piosenek

 

#11 2010-06-28 15:34:12

Icegrim

Gość

Re: Katatonia

Strasznie lubię starą Katatonię, zarówno pobrzmiewający blackowymi echami 'Dance Of December Souls' jak deathujące 'Brave Murder Day'. No i epki - aż do ostatniego metalowego wydawnictwa tego zespołu z '97 czyli 'Sounds of Decay' (z Mikaelem Åkerfeldtem) włącznie, ale to w sumie oczywiste.

Późniejsza, że tak powiem "gotycka", Katatonia to zdecydowanie inny zespół, chociaż i tak IMO jego istoty nie pojmie tak do końca nikt kto nie słyszał choćby wspomnianego DODS Osobiście z przyjemnością czasem wracam do 'Discouraged Ones' czy 'Tonight's Desision'.
No i ewentualnie LFDGD. Choć na tym ostatnim zespół popada, w moim odczuciu, w pewną niepokojącą tendencję, kontynuowaną przez następne albumy i wreszcie osiągającą apogeum na 'Night Is the New Day'. Nie umiem dokładnie sprecyzować tej "maniery", poza tym że jest dla mnie w niej coś męcząco-nużącego. I wiem że 90% fanów tej kapeli zaszlachtuje mnie za to


Tak poza tym temat mógłby spokojnie zostać umieszczony w dziale: Gothic/Doom Metal/Gothic Rock

Ostatnio edytowany przez Icegrim (2010-06-29 21:40:37)

 

#12 2010-07-04 21:40:21

 Deadlord

User

Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 187
Preferowany styl: classic rock, black, thrash
Ulubione zespoły : Death, Queen, Deep Purple
Ulubione zespoły pt. 2: Burzum, Black Sabbath,

Re: Katatonia

Zespół został mi polecony w ten sposób: "Przesłuchaj ich ostatnią płytkę, jeśli lubisz Damnation Opeth. To jest jeszcze lepsze!" I faktycznie - zajebiście zmieniają klimat i dynamikę!

Offline

 

#13 2010-08-11 11:11:35

 Fokcuf

User

3890358
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2010-06-08
Posty: 485
Preferowany styl: Black Metal
Ulubione zespoły : Necromantia, Furia,Lux Occulta
LastFM: http://lastfm.pl/user/Fokcuf
WWW

Re: Katatonia

Mam wrażenie jakby FurFur napisała już wszystko za mnie na temat Katatonii. Ja dodam, ze najbardziej cenie sobie "Brave Murder Day", choć "Dance of December Souls" jest na tym samym rewelacyjnym poziomie. Te dwie płyty są od siebie inne - głównie przez zmianę wokalisty. Akerfeld zaśpiewał na BMD powalająco (śmiem twierdzić, ze przebił wszystkie swoje dokonania w Opeth). Szkoda tylko, ze wokalista Katatonii nie śpiewał już tak na innych płytach, jak na pierwszej. Miał powalający melancholijny głos, który idealnie pasował do tej muzyki. Dobrze, ze FurFur wspomniała wyżej o dwóch EP-kach: "For Funerals to Come" i "Sounds of Decay". Mam wrażenie, ze mało kto wie o ich istnieniu, a szkoda bo są jak najbardziej warte uwagi. Ja dodałbym do tego jeszcze rewelacyjna EP-ke "Saw You Drown" z 1998r. Utwór "Quiet World" to po prostu mistrzostwo świata (http://www.youtube.com/watch?v=ysU-IqDI-n8). Utwór ten znalazł się tez na reedycji albumu "Discouraged Ones" z 2007. Z nowych płyt najbardziej podoba mi się "Viva Emptiness", ale to już żadna rewelacja. Nowej płyty przyznam szczerze, że jeszcze nie słuchem ale zaciekawił mnie twój post Deadlordzie.


The Ancient Pride! Still Burns Within Us!

Offline

 

#14 2010-09-05 23:15:57

TheWorm

Gość

Re: Katatonia

Jak dla mnie zespół genialny, choć najnowszy album "Night Is A New Day" nieco mnie rozczarował. Jeśli myślę o Katatonii to mam na myśli raczej trio "Tonight's decision" + "Last Fair Deal Gone Down" + "Viva Emptiness" To właśnie tej Katatonii z tamtych albumów jestem zwolennikiem. Dwie pierwsze płyty jakoś mi do gustu nie przypadły, a dwie ostatnie są średnie. Osobiście mam małą nadzieję, że jeszcze wróci taka katatonia, w której się zakochałem.

 

#15 2011-09-19 23:16:43

 badmaker

User

1018877
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2010-06-23
Posty: 161
Preferowany styl: Metalcore/Melodeath
Ulubione zespoły : Children Of Bodom
Ulubione zespoły pt. 2: Katatonia
LastFM: rider_bass
WWW

Re: Katatonia

To jest moja ulubiona kapela Utwory takie jak A Premonition, Walking by a Wire, Omerta, Saw You Drown a przede wszystkim I Am Nothing to po prostu muzyka której szukałem niemal całe życie. Najlepszy zespół ever!


http://www.facebook.com/hoursinciteme
'There are no flowers on your grave' - Amorphis

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Meksyk ehotelsreviews