Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-21 15:38:55

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Punk Rock

Punk – w węższym znaczeniu: gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.

Powszechnie za pierwszy zespół punkowy uznaje się brytyjski Sex Pistols, choć geneza zjawiska jest znacznie wcześniejsza – na przykład, jeszcze przed sformalizowaniem się subkultury i muzyki punk grali Ramones, Television czy Talking Heads, więc na dobrą sprawę to oni winni uchodzić za najstarsze kapele punkowe. Słowo "punk", oznaczające w języku angielskim m.in. coś zgniłego, bezwartościowego, śmiecia, dziwkę, szczeniaka, gówniarza itp., w kontekście muzyki rockowej było używane od połowy lat 60. XX w. na określenie amatorskich zespołów, przedstawicieli tzw. rocka garażowego. Bardziej popularne we wczesnych latach 70., później używane jako określenie dokonań muzycznych grup Television czy Patti Smith Group. Ich twórczość bezpośrednio inspirowała późniejszych punk rockowców; uważa się, że w ten sposób określenie punk nabrało dzisiejszego znaczenia.
Muzyczne korzenie punk rocka tkwią nie tylko w stylistyce muzyki garażowej. Wśród nich wymienia się również dokonania The Velvet Underground, zaangażowanych politycznie zespołów The Stooges czy MC5, niektórych zespołów glamrockowych i in. (zobacz proto punk). Punk rock powstał również jako opozycja w stosunku do zespołów poprzedniej epoki (grających hard rocka, rocka progresywnego, rocka psychodelicznego itp.), które oskarżano o przerost formy nad treścią, a także o rezygnację ze swoich ideałów i komercjalizację. Niewątpliwy wpływ na rozwój punka miały również inne czynniki m.in. sytuacja społeczno-polityczna tamtego okresu.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2009-10-26 23:00:47

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

Klasyka punk rocka - KSU -jabol punk
http://www.youtube.com/watch?v=UWio6K5IvWA
i jabolowe ofiary :
http://www.youtube.com/watch?v=EoMSYV0l … re=related

albo The Distillers z żeńskim wokalem
piosenka "the hunger"http://www.youtube.com/watch?v=aYmUtpy4evU
oraz ich druga z moich ulubionych " Beat Your Heart Out"
http://www.youtube.com/watch?v=O7dJ5ueK … re=related

 

#3 2009-10-27 13:11:31

GOthBoy

Gość

Re: Punk Rock

niektore kwalki Harataczy ownz

 

#4 2009-10-27 17:26:46

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

z Harataczy to "królowie disco " i "wino " dobrze że zmienili styl na taki włąsnei punk rock wesołe piosenki strasznie mają

 

#5 2009-10-31 16:13:15

Hana

Gość

Re: Punk Rock

czyli ze tu mogę pisac cokolwiek o punk rocku?
a wiec wyraże się, że niezbyt lubię polskiego punk rocka.. nawał tekstów, trzy akordy , darcie mordy, bez sensu wg mnie. wielce krzyczą, że wyrażają samego siebie a jedną zwrotkę powtarzają 3 razy. O.x
poza tym odrzuca mnie wygląd punkowy. irokez ok, ale zeby czerwony, do tego jakies obdarte , przedwojenne stroje i glany? zdecydowanie dla mnie jest to passe .

 

#6 2009-11-02 20:02:48

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

szczególnie Oi-e mówia ze wyrazaja w sposobie ubierania sie i w tekstach, siebie
ja punka słucham dużo ,od jakiegos czasu tylko punka na przemian z metalem i strasznie podoba mi sie to
chyba malo piosenek slyszalas bo nie wszystkie opieraja sie na powtarzaniu wszystkiego po 3 razyi nie we wszystkich jest nawał tekstów ;P
trzeba sie wsłuchać w tekst ;P i nie wszystkie punki ubieraja sie w przedwojenne podarte stroje ,a glany są okey ;P
nie no zeby sie przekonac do punk rocka trzeba posluchac ,tez nei moglam sie przekonac na poczatku a teraz mam hopla
z punk rocku polecam kapele " the now" ,"SOS" ,"999" itp

 

#7 2010-03-20 15:06:18

B.A

Spontaneous

Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 1773
WWW

Re: Punk Rock

Kurde mi kompletnie punk nie wchodzi , a polski to już wogóle


Payudara menunjukkan...

Offline

 

#8 2010-03-20 15:10:57

maryiwszystkojasne

Gość

Re: Punk Rock

ja uwielbiam Punk! zaczarowali mnie.
preferuję własnie Polski Punk, myślę, że Polski Punk Rock jest jedym z najlepszych.

 

#9 2010-03-31 00:10:07

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Punk Rock

Nie umiesz na niczym grać - Graj Punka!

Niektóre punkowe piosenki nawet mi się podobają, ale sam gatunek jest przereklamowany fhui...


Tak bardzo nie.

Offline

 

#10 2010-04-04 21:22:27

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

Equus napisał:

Nie umiesz na niczym grać - Graj Punka!

Niektóre punkowe piosenki nawet mi się podobają, ale sam gatunek jest przereklamowany fhui...

Masz wyczerpujące zdanie na ten temat ,nie ma co ;O
Wyluzuj ;D
Nie słucham już punka tak czesto jak wczesniej ,ale posłuchać nadal lubię,ale najczesciej prawdzwego punku,nie koniecznie punk rocku.

 

#11 2010-04-04 21:59:32

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Punk Rock

Masz wyczerpujące zdanie na ten temat ,nie ma co ;O

Rozwiń.

Wyluzuj

Całe życie jestem wyluzowana.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#12 2010-04-04 22:03:49

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

maryiwszystkojasne napisał:

ja uwielbiam Punk! zaczarowali mnie.
preferuję własnie Polski Punk, myślę, że Polski Punk Rock jest jedym z najlepszych.

No nareszcie jeden mądry głos w tłumie !!!:>

 

#13 2010-04-04 22:10:31

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Punk Rock

Rozwiń


Tak bardzo nie.

Offline

 

#14 2010-04-04 22:20:43

zanetka1703

Gość

Re: Punk Rock

rozwijam : "Nie umiesz  na niczym grać-graj punka" samo Twoje zdanie jest absurdalne bo jak sie nie umie grać to jak wogóle mozna grać ?xD haha .dobre.
To chyba ty powinnaś rozwinąć swoją rozbudowaną wypowiedź.
Masz sporo wiedzy na temat punku,żeby sie tak surowo wypowiadać?
i jak niektóre piosenki punkowe lubisz to np jakie?

 

#15 2010-04-04 22:36:12

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Punk Rock

No to ja mieszam się w tłum, jako że fanką punka nie jestem. Mówiąc szczerze, nie pasuje mi ta muzyka - po pierwsze teksty: takie strasznie proste i przyziemne, brud opisywany bez ogródek... Po drugie muzyka: nieskomplikowana i bez większego polotu. Tyle ogólnie o moim zdaniu n.t. tej muzyki.
A teraz bardziej szczegółowo: mimo, że sam czysty punk do mnie trafia, przyznaję iż słucham kapel wywodzących się z nurtu punkowego i post-punkowego, które jednakże poprzez czerpanie z innych gatunków muzycznych, dużo zyskały na klasie i wyrazistości, tworząc niejednokrotnie swój własny, niepowtarzalny charakter, zatracając jednakże gdzieś po drodze te pierwotne korzenie muzyki punk. Sam czysty punk do mnie trafia.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Villa Sophie Ă  Sassara Pk 12 Bangui