Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-21 11:10:41

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Folk Metal

Folk metal - odmiana muzyki metalowej wywodząca się zazwyczaj z black lub death metalu, lecz wykorzystująca w swoim brzmieniu dźwięki i motywy muzyczne charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzi dany zespół, choć nie jest to regułą. Najczęściej są to elementy muzyki celtyckiej bądź wzięte ze współczesnych utworów ludowych, jednakże niektóre zespoły własnym sumptem usiłują rekonstruować starożytną muzykę poszczególnych plemion. Istotna jest też warstwa tekstowa, budująca odpowiedni przekaz (nieraz pogański i antychrześcijański) i nastrój. Elementy ludowe inkorporowane są w różnym stopniu; tak szwedzki Otyg tworzy folk wykorzystując elektryczne gitary i skrzypce, niemieckie In Extremo skrzyżowanie muzyki dawnej z metalem, a fiński Finntroll "polka-metal" używając tradycyjnych instrumentów. Inny ciekawy przykład to litewski Žalvarinis, wykorzystujący tradycyjny, litewski śpiew, czy białoruska grupa Znich (Znicz) refreny tworzące mistyczny nastrój, teksty pierwotnie o bożkach kaszubskich, później sumeryjskich i egipskich. Styl ten rzadko kiedy wychodzi poza Europę i Amerykę Północną z wyjątkiem niektórych zespołów południowoamerykańskich (np. nagrania Sepultury) i indyjskich (m.in. Rudra).


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2009-10-21 22:24:10

Rebeliant

Malutki kotek <3

10065218
Skąd: Sierpc/Łorsoł
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 764
Ulubione zespoły : SOAD

Re: Folk Metal

No wiadomo - chyba najlepszy gatunek metalu, wraca do korzeni muzyki i to jest dobre, nie jakieś nowoczesne elektryczne granie, ale po prostu ludowa folkowa muzyka z mocnym brzmieniem gitar, to coś co kocham ;]

Offline

 

#3 2009-10-21 22:41:55

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Folk Metal

świetny gatunek owszem ale nie najlepszy wg mnie


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#4 2010-04-03 23:11:03

Keksi666

Gość

Re: Folk Metal

Wg mnie najlepszy, zgadzam się z Rebeliantem ;D Eluveitie, Korpiklaani, Alestorm czy inne Ensiferum... moje kochane zespoły.

 

#5 2010-04-03 23:49:58

Equus

Captain Mal

Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 4650
WWW

Re: Folk Metal

Rebeliant napisał:

No wiadomo - chyba najlepszy gatunek metalu,

Podgatunek chyba.


Tak bardzo nie.

Offline

 

#6 2010-04-04 21:27:08

zanetka1703

Gość

Re: Folk Metal

Nie lubię folku i wszystkiego co z nim związane.
Nie mogę przekonać sie także do Alestorm-a i Korpiklaani.
Nie lubię elementów muzyki ludowej i celtyckiej.
Zraża mnie to niemiłosiernie ;O

 

#7 2010-04-04 22:09:02

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Folk Metal

No, a ja staję po jednej stronie z Rebem i zwolennikami folk metalu, jako że według mnie jest to jeden z lepszych a przede wszystkich ciekawszych podgatunków metalu. Przede wszystkim wymaga od muzyków włożenia pewnego trudu w zgłębienie korzeni muzycznych, w tym głównie muzyki celtyckiej, o której tu wspomnieliście, a która sama w sobie jest moim zdaniem czymś niezwykłym, takim kontaktem z przeszłością. Takie zespoły jak Eluveitie, czyli wykonujące muzykę folk, nie tylko czerpią pewien wzorzec kompozycyjny (wzorując i dopasowując w pewien sposób linię melodyczną do historycznych wzorców), ale również wykorzystują instrumenty, dziś już praktycznie zapomniane, oraz - niejednokrotnie - "wskrzeszają" dla zwiększenia efektu folk, języki celtyckie takie jak galijski (znów przypadek Eluveitie). To wszystko starannie połączone w spójną całość z mocnym, współczesnym brzmieniem gitar elektrycznych, perkusji itp. daje niesamowity, mocno oddziałujący na emocje i wyobraźnię efekt, który bardzo mi pasuje. Mam ogromny szacunek do muzyków tworzących w tym podgatunku muzycznym i z przyjemnością sięgam po tego typu płyty ;p


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#8 2010-05-27 19:08:50

 Grzeslav

Promo

8848796
Skąd: Litwini wracają?
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 506
Preferowany styl: wrrgrrgrrindcore
Ulubione zespoły : anal nosorog!!!
WWW

Re: Folk Metal

zawracając w stronę definicji, to coraz mniej jest kapel które grałyby ze strony death/black metalu ale folkowo, od czasu pierwszych prób tego typu muzyki folkmetal wyewoluował w stronę własnej stylistyki zarówno jeśli chodzi o melodykę jak i o zagrywki rytmiczne. już daaawno nie jest tak, że folk metal to np. death metal z folkowymi melodiami. to jest osobna kwestia

Offline

 

#9 2010-05-27 19:13:23

 ryba969

User

2760045
Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 428
Preferowany styl: Power,GrindCore,Death/Black
Ulubione zespoły : Korpiklaani,Hunter,Kataklysm
Ulubione zespoły pt. 2: Hammerfall
LastFM: lastfm.pl/user/fish_from_hell

Re: Folk Metal

Folk jest Super ( nie chce klnąć) Vodka you feel the stronger!!!


Theravada Buddhism

Offline

 

#10 2010-05-27 21:24:06

MMarzec

Gość

Re: Folk Metal

no niby jestem przez pewną firmę, której z nazwy nie wymienię do lubienia folku, nie mniej jak mam jużsłuchaćtego np przez godzinę, to muszę sobie taki space-mix ustawić żeby było 10 różnych kapel i wtedy jkest ok, gdyż przesłuchanie np 1 acłej płyty korpiklaani, która składa się z bardzo fajnych , lecz niemal takich samych kawałków mnie dość mocno męczy. Nie mniej jest sporo kapel prezentujących różne podejście do folku i czerpiących z innychj źródeł więc przy odrobinie samozaparcie nudzić sięprzy tym nie mogę

 

#11 2010-05-27 23:22:22

 Grzeslav

Promo

8848796
Skąd: Litwini wracają?
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 506
Preferowany styl: wrrgrrgrrindcore
Ulubione zespoły : anal nosorog!!!
WWW

Re: Folk Metal

bo Ty nie wiesz, ale "drinking is good for you"

Offline

 

#12 2011-02-20 00:51:50

Radowan

Gość

Re: Folk Metal

Grzeslav napisał:

nie jest tak, że folk metal to np. death metal z folkowymi melodiami. to jest osobna kwestia

Też tak myślę, jeżeli jakiś cięższy zespół wplata czasem do swoich utworów jakieś etniczne, folkowe zagrywki czy `przeszkadzajki` albo taki właśnie klimacik, to chyba nie powinno się go wrzucać do szufladki - folk metal.

Co do samego fm to uczulony jestem na ten rodzaj metalu; jakoś słowa `folk` i `metal` gryzą mi się już na starcie...
Ale przypuszczam, że są kapele które potrafią te dwa światy zgrabnie i bezboleśnie `ożenić`... ja jednak dziękuję...

 

#13 2011-02-20 02:23:10

 Kvath

Twoja stara

521164
Call me!
Skąd: Orbita okołoziemska.
Zarejestrowany: 2010-07-21
Posty: 1555
Preferowany styl: BDSM
Ulubione zespoły : FUCKING WEREWOLF ASSO
LastFM: kvath

Re: Folk Metal

Radowan napisał:

Ale przypuszczam, że są kapele które potrafią te dwa światy zgrabnie i bezboleśnie `ożenić`[...]

Patrz wyżej ;D

Offline

 

#14 2011-02-20 20:40:47

Radowan

Gość

Re: Folk Metal

Kvath napisał:

Radowan napisał:

Ale przypuszczam, że są kapele które potrafią te dwa światy zgrabnie i bezboleśnie `ożenić`[...]

Patrz wyżej ;D

Nie, dzięki Próbowałem kiedyś Ensiferum i nie dałem rady przebrnąć... może kiedyś...

 

#15 2011-02-23 15:11:08

Gravedigger

Gość

Re: Folk Metal

Według mnie folk jest bardzo klimatycznym podgatunkiem metalu .Wprowadza nas w klimat ludowy (ludów głównie zamieszkujących Europę w zmierzłych czasach , w ich życie ,walki ,bitwy ,boje oraz mistyczne rytuały i bogowie) Zespoły typu korpiklaani natomiast wprowadzają w klimat biesiadny (nic tylko wziąć alkohol i pić w rytm muzyki). Lubię ten gatunek i polecam zagłębiałem się w niego a nim zacząłem słuchać blecku.Polecam z tego gatunku : Korpiklaani, Eluveitie, Ensiferum, Equilibrium, Moonsorrow, Battlelore, Alestorm, Falkenbach, Heidevolk, Vintersorg, Thyrfing, Finsterforst i  Arkone Jest tego dużo więcej i zachęcam do poznawania kolejnych zespołów.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotell Norge Crown Beach Hotel Seychelles