Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#16 2010-05-12 22:42:46

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

DeadEmotion napisał:

Jeśli chodzi o symfoniczny to polecam Twilight Ophera i Stormlord

Twillight Ophera nie lubię,wokal mnie miażdzy ;O
A Stormlord lubię ,szczególnie piosenkę" Dance of Hecate" i "Nightbreed" ,nie są takoś typowo mocni jak w black metalu,bardzo ich polubiłam ,a symfonicznego blacku podchodzą mi przynajmniej bardziej niż Shade Empire;)

 

#17 2010-05-24 15:50:26

Impero

Gość

Re: Black Metal

Jesli chodzi o symfoniczny to polecam Summoning. Z pewnoscia w wielu sercach zrodzi sie pytanie - 'czy zespol, ktory swoje liryki tworzy w oparciu o proze Tolkiena moze uchodzic za blackowy?'. Zdaje mi sie ze tak, przede wszystkim ze wzgledu na odwrocenie (w wielu wypadkach) koncepcji heroizmu i ogladanie 'swiata' oczami wroga <niahahaahah> ) Muzycznie - zdecydowanie tak - ciezkie gitary, charakterystyczny skrzek i growle; do tego doskonale - klawiszowe, ujmujace partie. (Kto slucha? )

 

#18 2010-05-24 20:45:15

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

Ja słuchałam Summoning-a ; >
Jak dla mnie bardzo klimatyczny,żekła bym atmosweryczny zespół,prawidziwie epicki,bardzo mi sie podoba.
Oj tak,ciężkie gitary,i ten "skrzek" -mało co rozumiem z tego co "spiewaja" ale uwielbiam to ; >
Moim zdaniem są troche podobni do Abigor o ile dobrze pamiętam

 

#19 2010-05-24 22:45:25

Impero

Gość

Re: Black Metal

zanetka1703 napisał:

Moim zdaniem są troche podobni do Abigor o ile dobrze pamiętam

Silenius z Abigor gra w Summoningu - to stad Nie przejmuj sie 'skrzekiem', warto poczytac ich teksty, uwazam je za jedne z najlepszych w metalu w ogole, zarowno pod wzgledem przekazu (ukrytego co prawda), jak i rowniez samej struktury. Sa bardzo ambitne; pomijam juz fakt ze goscie na temat Tolkiena wiedza wiecej niz niejeden maniak fantasy (w 'Over Old Hills' lekko zmienili oryginalny wiersz autora na swoj sposob interpretujac utwor 'Dworek Utraconych Zabaw'). Gdyby tylko ten zespol gral koncerty to jezdzilbym za nimi po calym swiecie

Ostatnio edytowany przez Impero (2010-05-24 22:46:16)

 

#20 2010-05-25 22:11:25

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

A to stąd mi sie wydawało dobrze że są podobni do Abigor-a bo gra Silenius od nich w Summoning-u;>
Ja za twórczościa Tokiena nie przepadam,ale lubie posłuchać sobie Summoninga od czasu do czasu;>

 

#21 2010-05-26 13:42:27

MMarzec

Gość

Re: Black Metal

Jeśli o mnie chodzi to spotkałem się z podizałem tego gatunku na "klawiszowy" i "nie klawiszowy" co zapewne odpowiada symfonicznemu i temu drugiemu. Generalnie muzyki tej nie trawie zupełnie, nie podobają mi się przede wszystkim wokale (generalnie jesli chodzi o wydawanie z siebie głosu toleruje tylko ŚPIEW), do nielicznych wyjątków należy tylko PÓŹNIEJSZE Dimmu Borgir, kiedy muzyka stała się naprawdę symfoniczna i monumentalna (np Hybrid Stigmata, Symposium itp.)

Za największe dokonania kapel blackowych (tych symfonicznych oczywiście, bo u innych wogóle takowych nie dostrzegam) uznaje te niesamowicie mroczne symfoniczne wstawki między kawałkami

Jeśli zaś chodzi o malowanie się, to akurat  tego nie neguje (choć przyznam zę niektóre kapele wyglądają wtedy tak zę nie wiem czy należy się śmiać czy płakać, mało komu wychodzi to naprawdę dobrze;) ) gdyżjest to po prostu jeden z elementów przedstawienia, to tak samo jak w teatrze wielkim aktor grający Hamleta wychodzi w stroju z epoki, a nie w dresie który nosi w domu

Ostatnio edytowany przez MMarzec (2010-05-26 13:44:12)

 

#22 2010-05-26 14:08:21

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

Tak,późniejsze Dimmu Borgir,no może być ; >
Co do mnie to uwielbiam black i wszystkie jego odmiany,
Polecam Ci "Anorexia Nervosa"-francuski symfoniczny black ,nie jest to kapela typowo blackowa dlatego przyciagneła moją uwage;]

 

#23 2010-05-26 16:13:01

R0mullen

Gość

Re: Black Metal

Nie trawie blakc metalu... Nie przekonam się do niego chyba nigdy.

 

#24 2010-05-26 19:10:08

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

R0mullen napisał:

Nie trawie blakc metalu... Nie przekonam się do niego chyba nigdy.

Rozwiń,.Dlaczego ?

 

#25 2010-05-26 23:10:57

diana_!

Gość

Re: Black Metal

Jednak taką muzykę trzeba rozumieć.
Dużo moich znajomych słucha cięższych odmian metalu, ale black im nigdzie nie podchodził. Jednak trzeba to czuć.
Czasem trzeba poczekać, ja black metalu słucham od 2-3 lat. Czyli krótko w porównaniu do innych odmian.
To chyba nie tak łatwo wytłumaczyć czemu konkretnie nie lubi się jakiegoś tam rodzaju muzyki

 

#26 2010-05-26 23:37:32

MMarzec

Gość

Re: Black Metal

Hmm, ja black metalem się pasjonowałem jak przechodziłem przez "fazę szatana w gimn/LO". Obecnie siedzębardziej w klimatach muzyki klasycznej i progresywnej, tak więc podobają mi sie te odmiany metalu które ich elementy jakoś tam wykorzystują I o ile Dimmu, lub od biedy Cradle Of Filtj to robią, bo to sory,. ale do Gorgoroth mnie nic nie nakłoni ;P  nie neguję tego, trzeba mniej przysłowiowe JAJA żeby te partie wyrobić, ale mnie się to po prostu nie podoba.

 

#27 2010-05-26 23:59:37

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Black Metal

dla mnie black jest zbyt mroczny, monotonny i surowy fakt jest kilka wyjątków ale na dłuższą metę no way. nie da rady


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#28 2010-05-27 11:57:57

zanetka1703

Gość

Re: Black Metal

kudlaty_a7x napisał:

dla mnie black jest zbyt mroczny, monotonny i surowy fakt jest kilka wyjątków ale na dłuższą metę no way. nie da rady

Nie zgodze sie z Toba .Black NIE MUSI być mroczny,monotonny i surowy.
Jest pare kapel,które zaprzeczają typowemu okresleniu kapeli black metalowej i zgrabnie im to wychodzi ; )
Black może być równie dobrze bardzo melodyjny,i ciagle zaskakujący,przez co nie bedzie mozna powiedziec ze jest 'monotonny',ale to zalezy od kapeli,od tego co kapela reprezentuje i jak gra.
No ale rozumiem to że ktoś nie może sie to tego podgatunku przekonać,bo sama nie lubie paru podgatunków i nie umiem tego jakoś dobrze wytłumaczyć dlaczego,jest to powód "a bo tak ".

 

#29 2010-05-27 12:05:45

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Black Metal

no właśnie o tym napisałem, że jest parę wyjątków


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#30 2010-05-27 18:05:34

R0mullen

Gość

Re: Black Metal

Czemu nie przekonam się do blacku? Bo strasznie przywiązałem się do thrashu i heavy metalu i rocka. Żyg growl mi nie odpowiada, jednak ta muzyka wydaje mi się denna.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rock-metal-forum.pun.pl