Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#1 2009-10-21 10:48:44

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Power Metal

Pod nazwą power metal kryją się dwa podgatunki muzyki metalowej – power metal amerykański i europejski

Określany też jako 'klasyczny' power metal powstał w Ameryce. Charakteryzuje się niskim strojem gitar, wysokim, pełniącym ważną rolę wokalem i szybkim tempem. Często używane są power chordy. Perkusja używa podwójnej stopy, by nadać muzyce niezbędną szybkość. Kolejnym ważnym wyróżnikiem amerykańskiego power metalu jest spora doza melodyjności, zwłaszcza w 'chwytliwych' refrenach. Nierzadko używane są instrumenty z zakresu muzyki poważnej (jak i chóry, albo chorały gregoriańskie – Iced Earth). Typowymi przedstawicielami tego nurtu są Iced Earth, Agent Steel, Metal Church.
Należy zauważyć, że istnieją też europejskie zespoły, grające amerykańską odmianę power metalu. Jako przykład może posłużyć szwedzki Steel Attack.

Wywodzi się z Niemiec; jego początków należy doszukiwać się w twórczości niemieckich grup heavymetalowych z lat 80. – Grave Digger, Running Wild oraz Accept. Charakteryzuje się on bardzo melodyjnym i czystym wokalem (często falsetem) i szybką pracą sekcji rytmicznej. Teksty utworów często są związane z mitologią, fantasy, science fiction, religią i są bardziej optymistyczne od tych w innych gatunkach muzyki metalowej. Początkowo power metal grało tylko kilka grup, które zdobyły popularność w Niemczech i Japonii (najbardziej z nich znane są zespoły Helloween, Gamma Ray, Primal Fear, Iron Savior, Blind Guardian). W latach 90. pojawiła się nowa fala wykonawców, na czele której stoją m.in. Rhapsody Of Fire z Włoch, Sonata Arctica z Finlandii, HammerFall ze Szwecji oraz Epidemia z Rosji (ich styl często określa się mianem "melodyjnego" power metalu). Należy zauważyć, że istnieją też amerykańskie zespoły, grające europejską odmianę power metalu. Jako przykład może posłużyć Kamelot.

Tematyka utworów w obu podgatunkach jest podobna, lecz dość zróżnicowana. Dotyczy historii (zwłaszcza wojen), literatury (fantastyka), mitologii, legend, życia, niepokojów związanych z przyszłością. Często motywy opierają się o 'wzniosłe' hasła odnoszące się do filozofii, religii, honoru, itp. Muzycy power metalowi często tworzą concept albumy, oparte zazwyczaj na książkach.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#2 2009-10-25 21:00:54

GOthBoy

Gość

Re: Power Metal

lubie industrial, heavy, trash, death metal ale power nie lubie... wogole mi nie podchodzi.

 

#3 2009-10-25 21:14:17

zanetka1703

Gość

Re: Power Metal

to tak samo jak mi .tło muzyczne mi sie nie podoba ,i wokal w tego typu piosenkach.

 

#4 2009-10-25 21:19:15

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Power Metal

a ja kocham wręcz ubóstwiam xD


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#5 2010-03-04 13:46:17

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: Power Metal

Mowa! Jasne, że tak!!!


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#6 2010-03-04 22:10:46

Hideki

Gość

Re: Power Metal

power jest tak epicki jak stado trolli wycięte w pień przez Conana

 

#7 2010-03-04 22:14:01

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: Power Metal

Mnie też za bardzo nie jara ten gatunek.
Hideki powinieneś opublikować jakiś słownik porównani, bo jesteś w tym boski xD

Offline

 

#8 2010-03-04 22:31:33

diana_!

Gość

Re: Power Metal

Ja uwielbiam Power Metal...jest szybki, rytmiczny i daje mocy!

 

#9 2010-03-04 23:00:05

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Power Metal

Mi najbardziej się podobają concept albumy gdzie cała płyta tworzy spójną całość, tak jak Rhapsody Of Fire. Stworzyli własny fantastyczny świat i go opisują. w tym roku się reaktywowali i czekam na kolejny krok. HammerFalla tak samo uwielbiam, Sonatę Arcticę, DragonForce. Te kaple zawsze będę kochał


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#10 2010-03-08 18:27:47

Hideki

Gość

Re: Power Metal

FurFur napisał:

....
Hideki powinieneś opublikować jakiś słownik porównani, bo jesteś w tym boski xD

zastanowię się




ja to nie mogę się doczekać kolejnego koncertu BG w Polsce a to już w tym roku XP

 

#11 2010-04-11 19:57:42

Daimon

Gość

Re: Power Metal

Ja lubię power metal za melodyjność, epickie solówki gitarowe, szybkość (Herman Li z DragonForce), generalnie tematykę - dlatego ten gatunek mi podchodzi. Moim naj zespołem z PM jest DragonForce, ale słucham też (częściej czy rzadziej ale zawsze) Rhapsody of Fire, HammerFall, Sonata Arctica, Helloween. W dodatku lubię taką 'mocną' muzykę symfoniczną, która w połączeniu z power metalem kopie dupsko - np Rhapsody of Fire grają w niektórych kawałkach coś takiego.
Jak jest ktoś w stanie polecić coś dobrego z PM, to ja bardzo chętnie.

 

#12 2010-04-30 09:24:31

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Power Metal

wolisz symfoniczny czy raczej bez symfonicznych wstawek power??

mogę Ci polecić Avantasię, Dark Moor, Power Quest


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

#13 2010-04-30 13:45:06

Daimon

Gość

Re: Power Metal

Jeden i drugi, jaki podleci Z chęcią zapoznam się z tymi zespołami.

 

#14 2010-05-16 22:58:34

MMarzec

Gość

Re: Power Metal

Jak szukasz polskich naprawdę wartych uwagi to obadaj Pathfinder'a i Privateer'a

Myślę że PM to generalnie muzyka dla osób gustujących w wirtuozerii i muzyce klasycznej, jeśli kogoś razi solówka 2000 dzeięków na sek. to nie ma tu raczej czego szukać podobnie jeśli ktoś nie gustuje w klasycznym śpiewie.

 

#15 2010-05-27 09:53:26

 kudlacz

Rincewind

Skąd: ze Świata Dysku
Zarejestrowany: 2009-08-25
Posty: 3371
Preferowany styl: zajebisty
Ulubione zespoły : te najbardziej zajebiste
LastFM: kudlaty-a7x
WWW

Re: Power Metal

Pathfindera kojarzę (kojarzymi się z Nissanem ;P) i nieźle grają. Ostatnio mam straszną zajawkę na Sabatona. Przede wszystkim przez wokal bo jeśli chodzi o power metal to naprawdę jest wyjątkowy.


To nie ja ociekam zajębistością.
To zajebistość ocieka mną aby być bardziej zajebistą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Berastagi https://www.hotelstayfinder.com/