Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

  • Index
  •  » ROCK
  •  » Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

#16 2009-10-25 20:15:11

GOthBoy

Gość

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Po co Wolnosc - super kawalek polecam

 

#17 2009-11-22 13:22:49

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Przesłuchałem w końcu nową płytę i muszę powiedzieć, ze jest bardzo fajna. Może nie przełomowa, ale z pewnością ciekawsza niż Salon Recreativo i Poligono Industrial. Niestety uber slitaśnie różowo nie jest. Teksty bywają dobre nawet bardzo dobre (Amnzeja), ale również słabe, jadące tylko na kontrowersyjnych wpadających w ucho zwrotach (Idiota Stąd). Produkcja całkiem fajna, wszystkie instrumenty wyraźnie słychać. Są wszechobecne bardzo kultowe organy, co mnie zaskoczyło zajadą nawet od czasu do czasu ostrzej nastrojoną gitarą. Po 3 przesłuchaniach dałbym 8-/10. Jak później będzie nie wiem, oby płyta zyskiwała z każdym przesłuchaniem, bo dobrej muzyki nigdy za wiele.


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#18 2009-11-22 15:05:04

B.A

Spontaneous

Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 1773
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Ostateczny krach systemu korporacji <-- mój ulubiony album


Payudara menunjukkan...

Offline

 

#19 2009-12-29 11:46:07

Havay

Gość

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Uwielbiam twórczość Kazimierza. Nie tylko muzyka jest zajebista, polecam projekty filmowe takie jak "Sarnie Żniwo" czy "Wściekłe Pięści Węża" Konkret nad konkrety. hehe

 

#20 2010-06-09 15:08:09

kheme

Gość

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

SarmatAE napisał:

Najzacniejszy polski zespół, niebanalne teksty, niebanalna muzyka. Choć za największe ich dzieło uważam płytę na której grają nie swoje kawałki...

popieram.

+koncertowo fajnie, ale na ostatnim koncercie się zawidłam. może dlatego, że juwenalia...

 

#21 2010-06-27 22:22:21

elainese

Gość

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Dokładnie - niebanalne teksty! To najważniejsze! Kazelot jest mistrzem w ich pisaniu. Można powiedzieć, że na Kulcie się wychowałam, bo mój brat, starszy ode mnie o 14 lat, jest wielkim fanem zespołu, jak i samego Kazika, więc od małego katował mnie ich kawałkami no i miłość do tego zespołu nadal pozostała, mimo tego, że preferuję mocniejszą muzykę
Co do koncertów, to byłam 4 razy i ani razu się nie zawiodłam

 

#22 2010-06-28 11:47:10

Katarakta_

Gość

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

ja sama nie wiem, czy mogę się uważać za fankę Kultu, bo pierwsze płyty kocham, ale te po 90 roku wydane, zaczynając od Taty Kazika już mnie w pewien sposób irytują, to już nie ta sama muzyka.

 

#23 2010-09-12 11:50:38

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Widzę że jest temat o moim ulubionym zespole polskim.
Mam taką propozycję do moderacji - może zmienić temat na Kult/Kazik/KNŻ? Bo pozostałych tematów o projektach Staszewskiego nie znalazłem a są one również warte uwagi.
Słyszał ktoś może ostatni Kult "suplement"? Takie uzupełnienie co do Hurry i jest parę premierowych kawałków. I nie rozumiem jak piosenki Party Jednoosobowe, I Ja Ją lub Nastały Czasy miłości mogą być odrzutami z sesji skoro są lepsze niż nie jeden kawałek który znalazł się na "Hurra"
Fajnie jakby ktoś zmienił tytuł wątku bo chciałbym polecić wam Kazik na Żywo jeżeli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać, a zwłaszcza CD "Porozumienie Ponad Podziałami" z Litzą na wieśle. Taka metalowa odmiana kazika, świetne brzmienie, świetne teksty rewelacja. Pozostałe płyty też niczego sobie.

Offline

 

#24 2010-09-17 12:50:42

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

"Suplement" to oczywiście nic wspaniałego ale premierowe kawałki i tak godne uwagi, niektóre faktycznie mogły się znaleźć na "Hurra!" i szkoda, że tak się nie stało. Mój faworyt to "Party jednoosobowe", najlepszy tekst na "Suplemencie".
Jeśli chodzi o Kult to nie mam zamiaru się rozpisywać bo robiłem to już wielokrotnie, muszę natomiast nadmienić, że to bezwzględnie mój ulubiony polski zespół i udało mi się skompletować całą dyskografię (a nie jest ona banalna)  z czego jestem bardzo dumny
Podobny stosunek mam do innych grup i projektów w których udzielał się Kazik, jednak ich nie wielbię aż tak bardzo.


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#25 2010-09-17 15:36:12

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Tak, zgadzam się-Party Jednoosobowe to chyba jeden z najlepszych kawałków jakie Kult nagrał w ostatnich latach. Też posiadam dyskografię (tzn ojciec posiada) i miałem okazje się z nimi zapoznać. Nie słucham może długo bo dopiero rok, ale mają w sobie coś, czego nie ma żaden inny polski zespół. Może to wina dęciaków, które są wysunięte bardziej na pierwszy plan, niż reszta instrumentów. ; )

Ciężko mi wymienić jakąś ulubioną płytę bo każda ma w sobie mnóstwo perełek i każda jest zupełnie inna. Nawet jechany przez wszystkich Poligono Industrial - i tu pytanie do Ciebie MD - co myślisz o tej płycie? Bo ja za największą wadę tego wydawnictwa uważam wokal Kazika, jakby śpiewał od niechcenia przez co niektóre kawałki mogły zatracić swój urok.

Kult oczywiście lubię najbardziej spośród zespołów Kaza. Za nim jest KNŻ który nie wydał słabej płyty i ma bardziej proste w zrozumieniu teksty w porównaniu z Kultem. A co do muzyki - wystarczy zobaczyć kto gra w KNŻ, co za tym idzie brzmienie jest dośc metalowe i ma niezłego kopa. Taka miła odmiana stylistyczna w porównaniu z Kultem.

Offline

 

#26 2010-09-18 13:58:21

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

"Poligono Industrial" łyknąłem od razu i bez popity, dobrze pamiętam ten czas gdy będąc jeszcze w gimnazjum od razu przy premierze płyty z rana pognałem do sklepu by zdążyć posłuchać jeszcze przed lekcjami, które miałem na późniejszą godzinę. A może coś opuściłem, no nie pamiętam dokładnie. W każdym razie wrażenie było naprawdę dobre i przez cały dzień po głowie chodził mi "dyskus na fali na polach całych hal... poligono industrial" :d Jeden z najdziwniejszych tekstów Kazelota na pewno. Cała płyta jest naprawdę niezła i wszystkie te zjebki starych fanuchów co to tak kochają ten zespół że zawsze chodzą na koncerty a tak naprawdę znają tylko "Polskę", "Arahję" i "Krew Boga" są bez znaczenia. Mnie przypadł do gustu nietypowy klimat płyty, nie tracący pewnych kultowych prawideł ale proponujący coś bardzo nowego i zadziwiającego. Wokal Kazika może wydawać się mało zaangażowany i zblazowany ale jak dla mnie idealnie trafia w klimat płyty. Czy to zamierzony zabieg czy nie w moim mniemaniu wyszło naprawdę dobrze. "Poligono Industrial" stawiam gdzieś w środku stawki poczynań Kultu, ale często do niej wracam.


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#27 2010-09-20 10:41:57

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Podobno Kazik z Bananem mieli jakąś kosę dotyczącą spraw rządzenia w zespole. Kaz napisał tylko teksty i nagrał wokale nie angażując się w muzyczną stronę płyty. Dla mnie to akurat minus bo na Hurra jego śpiew jest bardziej "żywy" i lepiej się słucha w porównaniu do poprzedniczki. Chociaż słychać że głos już nie ten co np na Tacie Kazika, gdzie moim zdaniem Kazelot miał najlepszy okres jeżeli chodzi o wokale.
Wracajjąc do PI - mnie nie weszła od razu bez popity ale po roku osłuchania się z tym albumem mogę śmiało powiedzieć że kawałki takie jak Tłuszcza, Pan Pancerny, Park 23, A Kiedy Nic Was Nie Ochroni, Kocham Cię A Miłością Swoją,Lepszych Dni Nie Będzie Już no i może w porywach Bracia trzymają wysoki poziom i podwyższają ocenę tej płyty. O wiele gorzej wchodzi mi "45-89"

Offline

 

#28 2010-09-20 12:47:41

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

No to wymieniłeś połowę płyty, czyli jednak można powiedzieć, że trzyma ona wysoki poziom, co mnie bardzo cieszy. Jeśli idzie o 45-89 to niezwykle rzadko do niej wracam, ale ilekroć mówi się w telewizji czy w mediach coś więcej o PRL wtedy mam ochotę tę płytę włączyć Wbrew pozorom nie jest aż taka słaba, jej pierwsza część nieźle bawi, druga już trochę niemrawo.


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 

#29 2010-09-23 14:37:37

 Rog3r

The King of Biscuits

6439790
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 2786
Preferowany styl: Disco w rytmie Polo
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Kult miał wczoraj koncert MTV Unplugged. Fragmenty można zobaczyć tu: http://muzyka.onet.pl/0,2223442,newsy.html

Setlista:

4 jeźdźcy
Umarł mój wróg
Berlin
Dziewczyna się bała pogrzebów
Maria ma syna
Czarne słońca
Mędracy
W czarnej urnie
Post
Nie dorosłem do swych lat (gość: Dr.Yry)
Tan
Zastanówcie się sami
Szantowy
Bliskie spotkania (gość: Tomasz Kłaptocz)
Jeśli zechcesz odejść
Arahja
Gwiazda szeryfa
Gdy nie ma dzieci  (gość: Zacier)
Zegarmistrz światła (cover Tadeusza Woźniaka)
Bal kreślarzy
Brooklyńska Rada Żydów
Komu bije dzwon

Bonusowo:

Celina
Baranek
Polska

Cieszy mnie bardzo że koncert ten ma wyjść na CD i DVD, patrząc na piosenki jakie zagrali naprawdę jest na to czekać ; ) No i ciekaw jestem jak sprawdzi się Kazik w takich aranżacjach.

Offline

 

#30 2010-09-23 14:49:52

 MD

User

9280264
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 216
Preferowany styl: Bubblegum Pop
Ulubione zespoły : Bee Gees
WWW

Re: Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

No, niecodzienna, ciekawa setlista. Właśnie zastanawiałem się, co też Kult może zagrać Unplugged, do wyboru było naprawdę dużo ciekawych numerów. Interesujący goście, Dr. Yry w takim numerze jak "Nie dorosłem do swych lat" wydaje się być nieprawdopodobnym. Prawdziwej bomby spodziewam się po "Tanie" no i oczywiście "Zegarmistrzu światła". Zakup musowy to dla mnie CD + DVD


http://img101.imageshack.us/img101/4066/bannerwiekszy.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » ROCK
  •  » Kult / Kazik / Kazik Na Żywo

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Blowing Rock Hotels Oman