Ogłoszenie


KONTAKT:
rockmetalforum.pun.pl@gmail.com
GG: 6338022

#16 2011-08-14 14:35:55

hardfan91

Gość

Re: John Lennon

SarmatAE napisał:

Nawet nie. W tekście jest przedstawiona utopia widziana oczyma hipisa przełomu lat 70/60. Do komunistycznych ideałów Marksa brakuje temu kilometrów.

"To powinno być podpisane Lennon/Ono. Duża część tekstu, pomysłu, wzięła się od niej. W tym czasie byłem jednak znacznie bardziej samolubny, bardziej "macho", i jakoś pominąłem jej wkład. Ale to było wzięte prosto z "Grapefruit", jej ksiązki: "Wyobraź sobie to, wyobraź sobie tamto" (...) To właściwie manifest komunistyczny, chociaż nie jestem komunistą i nie należę do żadnego ruchu. "Imagine" jest tym samym co piosenki "Working Class Hero", "Mother" czy "God" z pierwszej płyty, która była dla ludzi zbyt realistyczna, więc jej nie kupowali. Zakazano jej w radiu. "Imagine" zawiera dokładnie ten sam przekaz, tylko pokryty lukrem. I niemal wszędzie jest przebojem: ta antyreligijna, antynacjonalistyczna, nonkomformistyczna i antykapitalistyczna piosenka... Lukier sprawia, że jest akceptowalna. Zrozumiałem jak muszę postępować"  ~ John Lennon

 

#17 2011-08-14 15:12:33

mqu

Gość

Re: John Lennon

Zwyczajnie przekoloryzował

 

#18 2011-11-27 09:44:17

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

Muszę zgodzić się z Hardem, albowiem cokolwiek by nie mówić o wielkości i geniuszu Lennona, ze wzgledu właśnie na ten jego światopogląd, najzwyczajniej w świecie go nie lubię i staram nie słuchać.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#19 2011-11-27 10:22:01

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: John Lennon

margoQ napisał:

Muszę zgodzić się z Hardem

<3

A może rozwiniesz swoją wypowiedź, zamiast spamić?


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#20 2011-11-27 12:06:21

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: John Lennon

Mnie również razi to lewackie, hipisowskie przesłanie piosenek Lennona. Ale jak przypominam sobie czasy jak nie rozumiałem tekstu to mogę słuchać.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#21 2011-11-27 12:11:31

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

A ja niestety nie, nawet gdybym nie rozumiała przesłania, to i tak nie pociągała mnie fortepianowa melancholijność jego kawałków.
Jak na mój gust brakuje im... jakiejś iskry, czegoś co byłoby w stanie mnie poruszyć.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#22 2011-11-27 12:14:13

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: John Lennon

Mój Tato bardzo lubi Beatlesów, więc jak byłem mały to się sporo nasłuchałem i dlatego lukier mnie nie odrzuca.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

#23 2011-11-27 12:15:56

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

Ja rozumiem: Beatlesów, a Lennon solo to już nie "Beatlesi". Dla mnie przereklamowany. Być może w związku z tragiczną śmiercią.


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#24 2011-11-27 15:37:17

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: John Lennon

Jak to mówią: hejters gonna hejt.
Lennon>99%postaci ze świata sztuki, polityki, religii etc. etc.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo nigdzie w tamtej wypowiedzi nie ma przyznania się przez Lennona do bycia komunistą. Pomiędzy tym a stwierdzeniem, a "(Imagine)To właściwie manifest komunistyczny", stoi chiński mur. Zresztą "chociaż nie jestem komunistą i nie należę do żadnego ruchu". Tak więc: Omygod!^^ You're so full of crap!^^
I bardzo cieszy mnie, że to, iż osoba nie będąca hipokrytą, ani człowiekiem którego nie cieszyło gnębienie innych ludzi w jakiejkolwiek postaci, jest jedną z największych ikon i postaci XX wieku, sprawia wam ból.
Nic z tej wypowiedzi, nie jest skierowane do Harda, gdyż pomimo, że inni użytkownicy w tym temacie rzekomo się z nim zgadzają on nie napisał nic z czym Ci też mieli się zgadzać. Zadał jedynie parę pytań i zacytował, bardzo ładnie. Ale to też typowe, takie zgadzanie się.

Ostatnio edytowany przez SarmatAE (2011-11-27 16:20:41)


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#25 2011-11-27 15:47:18

FurFur

FURCIFER

3807943
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 2703
LastFM: lastfm.pl/user/FurFur_
WWW

Re: John Lennon

margoQ napisał:

Muszę zgodzić się z Hardem, albowiem cokolwiek by nie mówić o wielkości i geniuszu Lennona, ze wzgledu właśnie na ten jego światopogląd, najzwyczajniej w świecie go nie lubię i staram nie słuchać.

Kiedy wreszcie w muzyce zacznie chodzić o muzykę? ; (

Offline

 

#26 2011-11-27 16:09:06

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: John Lennon

SarmatAE napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo nigdzie w tamtej wypowiedzi nie ma przyznania się przez Lennona do bycia komunistą.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo nigdzie w mojej wypowiedzi nie ma stwierdzenia, że Lennon to komunista z zamilowania


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#27 2011-11-27 16:12:10

SarmatAE

Hawkguy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Posty: 3220

Re: John Lennon

Cieszę się Hard, że się od czasu do czasu zgadzamy.
(Niestety nie wiem czy ironizujesz czy nie ; <<<)


http://img593.imageshack.us/img593/6406/a0op.jpg

Offline

 

#28 2011-11-27 21:21:38

hardfan91

User

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 241

Re: John Lennon

Nie ironizuje zgadzam sie z Toba


"Kiedy wejrzysz w otchłań, otchłań wejrzy również w głąb ciebie"

Offline

 

#29 2011-11-27 21:33:04

margoQ

SPAM-terrorystka

Skąd: z Szafy
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 2746
Ulubione zespoły : Wyjce Kościelne
LastFM: www.lastfm.pl/user/margoQ
WWW

Re: John Lennon

FurFur napisał:

margoQ napisał:

Muszę zgodzić się z Hardem, albowiem cokolwiek by nie mówić o wielkości i geniuszu Lennona, ze wzgledu właśnie na ten jego światopogląd, najzwyczajniej w świecie go nie lubię i staram nie słuchać.

Kiedy wreszcie w muzyce zacznie chodzić o muzykę? ; (

Wtedy, kiedy muzycy będą tworzyli dla muzyki, anie dla ideologii, względnie polityki.
A nie odsyłając Cię/Was do dalekiego źródła, Wiki:

fragment z Viki napisał:

W 1971 Lennon i Ono decydują się zamieszkać na stałe w Stanach Zjednoczonych.
W tym czasie Lennon coraz bardziej angażuje się w politykę. Coraz częściej swoje piosenki poświęca konkretnym kwestiom politycznym (m.in. Attica State o buncie w jednym z amerykańskich więzień, Woman is The Nigger of The World o zniewoleniu kobiet). Wiele z nich stanowi jawne nawoływanie do wychodzenia na ulice. Lennon z Ono zaangażowali się także w wiele kampanii – m.in. na rzecz praw Indian, czy w protesty przeciwko uwięzieniu radykalnych działaczy politycznych. Z drugiej strony wiele osób zarzucało Lennonowi hipokryzję – np. w piosence Imagine nawoływał do odrzucenia własności prywatnej, podczas gdy sam był jednym z lepiej zarabiających gwiazdorów i znanym miłośnikiem zakupów.
Działalność Lennona spowodowała, że był on inwigilowany przez FBI, które – jak później ujawniono – dysponowało grubą teczką mu poświęconą. Za działalność polityczną zamierzano go nawet deportować ze Stanów. Deportacja ta nie udała się dzięki wsparciu wielu poważanych amerykańskich obywateli (takich jak John Cage, Kurt Vonnegut, Leonard Bernstein, Allen Ginsberg). Piosenka Imagine jest uznawana za niepisany hymn pacyfistów i jest śpiewana na wielu demonstracjach antywojennych.

Zatem jak ja mogę oddzielać muzykę od ideologii, skoro sam autor ją tam perfidnie zawarł, jako nierozerwalną całość?


... Która to wypowiedź mnie znudziła, albowiem nie była o mnie :foch:
                                                                                                  http://userserve-ak.last.fm/serve/126/43815557.gif

Już się nie mogę doczekać aż ujrzę głębię swego zwyrodnienia

Offline

 

#30 2011-11-27 21:38:18

 XerX

Hiss

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-09-12
Posty: 3006

Re: John Lennon

No, ale co złego jest w tym, że w teksty nie są o dupie Maryni tylko o czymś konkretnym? Był artystą, tworzył i pisał o tym co go bolało, ludzie kupowali płyty, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Should the Compact Disc become soiled with fingerprints, dust or dirt, it can be wiped (always in a straight line, from center to edge) with a clean, soft, dry, lint-free cloth. No solvent or abrasive cleaner should ever be used. If you follow these suggestions, your Compact Discs will provide a lifetime of pure listening enjoyment.

Without Light I am.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rock-metal-forum.pun.pl